V Újezdečku minulý týden pokračovala dalším dílem seriálová fraška nazvaná: Buď já, nebo nikdo. V opakovaných volbách zvolené zastupitelstvo mělo mezi sebou vybrat nového starostu. Namísto toho se ale opět rozpadlo. Celé opakované jednání proběhlo přesně jako přes kopírovací papír. Režisér komedie by klidně mohl využít scénář z prvního dílu, který proběhl už na podzim.

Petr Málek, Teplický deníkÚřadující starosta Petr Pokorný otevřel desky jako při svatebním obřadu, přečetl své prohlášení o rezignaci jeho osoby i jeho spolustraníků, papíry zaklapl a se vztyčenou hlavou odešel domů. Z původně sedmičlenného zastupitelstva tak zůstali pouze čtyři členové opozice, což na vedení obce za zákona nestačí. Újezdeček opět skončil v patové situaci.

Jako důvod své rezignace Pokorný zopakoval již z předchozího kola omleté dohadování o tom, co kdo dělá v obci špatně. „Nehodlám předat obec někomu, kdo mě neustále osočuje a šíří o mně různé nepravdy,“ konstatoval. Ve snaze získat si alespoň trochu důvěry dodal, že celou záležitost týkající se jeho osoby a také opozicí napadaného chodu obce nechává prošetřit policií.

Opozičním zastupitelům se především nelíbí rostoucí zadlužování obce Újezdeček ze strany starosty. Poukazují v tomto směru třeba na předraženou zakázku výměny oken na obecních domech. Když prý k tomu chtějí nějaké vysvětlení, starosta s nimi odmítá komunikovat. „Baví se pouze s těmi, kteří jsou na jeho straně,“ bouří se opoziční zastupitel Květoslav Koutník. Starosta ale taková nařčení odmítá. Napadání jeho osoby označuje za lži. „Nedělám nic protizákonného. A takovým lidem, kteří to o mě záměrně šíří, vedení obce nenechám,“ obhajuje se Pokorný.

V Újezdečku tak budou nejspíše už třetí obecní volby. Protistrany se jinak evidentně nedomluví. Korektním řešením boje o moc v jedné z nejmenších obcí Teplicka a zároveň východiskem z nastolené patové situace je tak jedině přesvědčivé vítězství u voličů. A to získat pět ze sedmi křesel v obecním zastupitelstvu.