V Újezdečku byly v sobotu opakované volby, protože ty předchozí nedopadly. Zastupitelstvo se rozpadlo poté, kdy starosta Petr Pokorný nechtěl pustit ke kormidlu opoziční skupinu, která v konečném součtu hlasů získala v sedmičlenném zastupitelstvu převahu a chtěla změnit vedení obce. Dosluhující starosta ale prohlásil, že by se s ním mělo počítat i dál, když ve volbách získal od lidí, svých příznivců, jako kandidát nejvíce hlasů. Aby si pojistil pozici, složil mandát a s ním i všichni stoupenci, čímž se počet členů zastupitelstva dostal pod zákonem stanovenou mez, která nařizuje minimálně pět lidí. Opozice měla ale pouze čtyři.

Opakované hlasování ale nejspíše nic nevyřešilo. Sice se změnila některá jména, která nyní budou na jmenovkách u kulatého stolu sedmičlenného zastupitelstva, nicméně skóre volebního zápasu zůstává stejné. Opět to je 3:4 ve prospěch opozice. I tentokrát ale nejvíce hlasů získal starosta Petr Pokorný.

Petr Málek, Teplický deníkTo, že by se obě smrtelně nenáviděné strany domluvily na kompromisu, nehrozí. Z obou břehů zaznívají pomlouvy, kdy jablkem sváru jsou především dluhy, které obec má. Opozice už nechce další propad do červených čísel z obavy o existenci obce, starosta zadlužování vysvětluje jako opodstatně v souvislosti s rozvojem Újezdečku. Občané svůj názor projevili ve volbách. Faktem je, že starosta Pokorný dostal nejvíce hlasů. Stejně tak ale lidé chtějí Květoslava Koutníka z opozice, který obdržel jen o pár méně hlasů. Férové by se tedy zdálo, aby se právě tito dva podíleli na společném vedení Újezdečku.

Realita ale bude jiná. Nejspíše se zopakuje scénář z prvního dílu volebního seriálu „života v Kocourkově“. V aktuálním složení zastupitelstva vícečlenná vítězná opozice přijde se svými plány na nové vedení obce, stávající starosta se svými příznivci ale kormidlo nebude chtít pustit. Sázkaři už teď mohou na tipování, zda v Újezdečku budou i třetí volby, vypsat na kladnou odpověď velmi nízký kurz.

Početní převahu členů v zastupitelstvu má ale opozice, což jí dává logické právo sestavit vedení obce. Dosluhující starosta, i když dostal nejvíce hlasů od lidí, by to měl uznat.