Život v ulicích přes ně sledují ze svého centra strážníci. Mají tak přehled, co se děje na křižovatkách, vidí na skatepark, kamery jsou na fotbalovém stadionu a jeho okolí. Nenahrazují strážníky v ulicích, ale jsou pro ně velkým pomocníkem.

Jedním z míst, kde ovšem chybí, je největší teplický park. I když by zrovna v Zámecké zahradě prodloužené oči strážníků našly své uplatnění. Tu a tam se v parku řeší loupežná přepadení, kapesní krádeže, ale především vandalství. Poničených laviček a rozházených košů tu už bylo nespočet. S kamerami je zde ale problém. Strážníci je nemají totiž kam umístit.

Musí být vysoko, aby měly velký rozhled, což by v zimních měsících asi problém nebyl. V létě by ale ve výhledu vadily listy na stromech. Chodníčky v parku by se pod nimi snadno schovaly a kamery by tak byly zbytečné. Umístěné na stožárech pouličních lamp by zase byly snadným terče pro kameny vrhané z rukou výtržníků.

Kamery v parku mezi stromy jsou tedy nereálné. Dohled tu ale je potřeba. Velkého bratra musí nahradit hlídky strážníků. Dříve parkem projížděly na kole, což už tak časté není. Ředitel městské policie Michal Chrdle upozorňuje, že to ale neznamená, že by se strážníci parku vyhýbali. Tzv. parkohlídky podle něj mají Zámeckou zahradu na starosti nadále, i když dávají před pedály přednost chůzi „po svých“. Nepřetržitý dohled kamer ale rozhodně tak či onak nenahradí.