V Jankovcově ulici dělají kanalizaci, na Mánesově náměstí nové chodníky, v Dlouhé ulici dávají do země nový vodovod. Na interaktivní mapě, kterou zprovoznila na svých webových stránkách teplická radnice, svítí o prázdninách dvě desítky omezení pro řidiče a chodce v ulicích lázeňských Teplic.

„Udělat to musíme!“ brání se oprávněně vedení města. Někteří obyvatelé ale výkopy kritizují. Především se jim nelíbí, že to trvá dlouho. Poukazují na to, že by město mělo více burcovat do firem, které výkopy dělají, aby si s tím pospíšily. Podobných poznámek je na Facebooku v diskuzní skupině Teplice celá řada. Odvážně se to tam snaží vysvětlovat primátor, který vstupuje do virtuálního debatního kroužku jako radniční persóna.

Podle něj nemá vedení Teplic takové páky, aby firmám termíny krátilo. Pravdou je, že se ještě před tím, než se ta která ulice stane překážkovou drahou, snaží vedení Teplic koordinovat veškeré chystané práce. Osloví všechny dotčené společnosti, aby si srovnaly termíny. Cíl tohoto snažení je zřejmý. Předejít tomu, aby jeden rok ulici nerozkopali vodaři kvůli výměně potrubí, další prázdniny sem přišli elektrikáři tahat v zemi novou „šťávu“ pro lampy a za dva roky kopat telekomunikace kvůli kabelům.

To, že se kope v ulicích hlavně o prázdninách, má dva jasné důvody. Jednak oproti jaru či podzimu lze dlouhodobě očekávat vhodné nedeštivé počasí pro práce, a také se předpokládá nižší frekvence lidí a dopravy v ulicích. Děti jsou na prázdninách, hodně Tepličanů je na dovolených mimo město.

Prašnost a hluk při výkopech jsou otravné, to je evidentní. Ovšem s vidinou toho, že by se ale pár dalších let nemělo v ulici kopat, se dají bagry v ulici přežít. Důležité ovšem je, aby firmy koordinační dohody s radnicí dodržovaly.