Rozhodující bude prodejní cena. Současný majitel chce za chátrající budovu skoro 20 milionů korun. Vedení města má v ruce vlastní posudek, který v případě této stavby vypovídá o třetinové hodnotě. Nejspíše se tedy bude licitovat, kdy větší ránu pěstí do stolu dává v tomto případě teplický developer Třešňák coby majitel objektu. „Vy to chcete koupit a zachránit. Já to klidně můžu nechat spadnout,“ může si myslet. A to přesto, což sám potvrdil, i on má zájem na tom, aby stavba dál v Teplicích zůstala a sloužila lidem jako lázeňský provoz.

Primátor Hynek Hanza, který by z toho viděl třeba kavárnu, se rozhodně nechce nechat vydírat a jasně vzkázal protistraně, že takovou sumu, jakou si v současné době nárokuje majitel, rozhodně od města nedostane. „Kupujeme ruinu a ne provozuschopnou budovu,“ komentuje primátor své přesvědčení.

Osud bývalých lázní v šanovském parku je tedy nyní v rukou vyjednavačů obou stran, města Teplic na jedné a Jaroslava Třešňáka na druhé. Bylo by fajn, kdyby Hadí lázně byly majetkem města. Je to záruka, že nepadnou k zemi a zůstanou jako stavba se svou lázeňskou minulostí pro další generace. Třeba ve formě cukrárny s posezením na terase s výhledem do parku.