Je to už ohraná písnička, která však stále platí. Nenechávejte své věci bez dozoru. Doba je zlá. Zlodějíčkům stačí chvilka nepozornosti, aby si přivlastnili něco, za co snadno o kousek dál dostanou obratem peníze. Provozovatelé koupališť za odložené věci ručit nemohou. Nemají na to kapacity. Ano, v některých areálech jsou sice kamery, ale ty vám ztracené kolo, tašku, nebo vykradené auto nezachrání.

Platí v tomto případě policií omílaný slogan, že „auto není trezor“. Jenže řada lidí to nerespektuje. Při procházení mezi auty na parkovišti u Barbory, byly hned ve třech autech vidět na sedadle tašky, v jednom případě na palubní desce v držáku mobil. A právě toto je pro zloděje jasným lákadlem. Funguje to jako lízátko na vosy.

Lidi, dávejte si na to pozor! Pak se divíte, že vám někdo rozbije sklo v okně u auta. Návratnost věcí je v takových případech mizivá. Je jasné, že na kole, nebo s peněženkou či mobilem v ledvince za pasem do vody nemůžete. Ale pokud na kolo použijete zámek, kterým ho přiděláte třeba ke stojanu, je to pro zloděje už určitá překážka, která může před krádeží odradit. Jediné, čím by provozovatelé koupališť mohli v tomto případě vyjít vstříc návštěvníkům, a někde se tak i děje, jsou hlídané prostory. Lidé si za to pak ale musejí zaplatit. Je jen na nich, zda se jim to vyplatí.