Oblast tamní části Masarykovy ulice a zejména prostory u Červeného kostela patří v nočních hodinách k nejhorším a nejnebezpečnějším ve městě. Je zde nejvíce trestných činů. Teď je tam ale podle policie v noci mnohem klidněji. I ti, kterým jsou zákony ukradené, se stáhli. Otázkou je kam, nicméně na ulici nejsou vidět.

Kladně to vnímá například paní Miluška, která má rušná místa přímo před domem. „Normálně do parku u kostela nechodím, ale teď jsem tam se psem každý večer a je tam klid. Noční omezení života tu prospělo,“ říká.

Radost jí ale brzo bohužel skončí. Vláda noční vycházení v rámci rozvolňování zákazů nejspíše opět povolí a problémoví lidé se k Červenému kostelu na noční dobu vrátí. Jsou zde totiž podniky, které „žijí“ zejména od večera do rána a právě k nim se tito lidé stahují.

Co s tím? Sjednat pořádek v případě problémů, nadměrného nočního hluku a bordelu po narkomanech by si tu měla zejména policie a městští strážníci. Zákaz nočního vycházení ukázal, že lidem by se tu žilo mnohem lépe.