Nehoda se stala krátce před 19:00. Hasiči pomáhali vyprostit lidi z autobusu. "Celkem 30 osob z autobusu se nezranilo vůbec," doplnila Poláčková.

Jak Deník zjistil, jednalo se o autobus, kterým se z Horní Plané vraceli muži z Českého porcelánu. Mužské osazenstvo dubské a duchcovské porcelánky jelo do tamního pivovaru oslavit v pořadí už 44. Den mužů Českého porcelánu. S tradiční akcí oslavy mužů, kteří jsou v porcelánce ve výrazné početní menšině, přišel už před řadou let generální ředitel společnosti Český porcelán v Dubí, Ing. Vladimír Feix. Oslava se koná každý rok jinde, v pivovaru v Horní Plané se konala poprvé před 30 lety, v pátek ráno tam s dobrou náladou mířili pracovníci porcelánky v čele s generálním ředitelem Feixem potřetí.Autobus plný lidí havaroval po srážce s osobním autem u Prunéřova.

Na místě nehody zasahovaly posádky záchranné služby z Ústeckého i Karlovarského kraje, zraněné transportovaly i tři vrtulníky. První z nich přistál v ústecké Masarykově nemocnici. "Zraněno bylo 27 osob, z toho šest těžce, v sedmi případech jde o středně těžká zranění a 14 lehká zranění," uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník s tím, že 12 lehce zraněných s odřeninami a drobnými povrchovými zraněními převezl autobus hasičů do mostecké nemocnice. Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost s hromadným postižením zdraví.

Na vině je řidička bílého Peugeotu 207

Autobus se několikrát převrátil a zůstal ležet na boku. U nehody byl ještě další vůz. "Příčinu nehody zatím neznáme," uvedla Poláčková. Podle našich informací se měl právě jemu autobus snažit vyhnout. Podle policistů je na vině řidička bílého Peugeotu 207, který se s autobusem srazil. Podle všeho vyjížděla se svým autem ve směru od Kadaně a nedala přednost autobusu jedoucímu po hlavní silnice ze směru od Klášterce do Chomutova. Řidič autobusu se zřejmě snažil srážce vyhnout, protože skončil převrácený na boku v protilehlém rohu křižovatky. Kabinou přerazil tři potrubí horkovodu.Bílý Peugeot 207, jehož řidička podle policie nehodu zavinila, když nedala přednost při výjezdu z vedlejší silnice.

V autobuse, který boural, měl sedět i starosta Dubí Petr Pípal. Ale do pracovního programu mu nečekaně přijela návštěva, tak nejel. „Akce jsem se měl účastnit. Seděl bych na sedačce za panem generálním ředitel Feixem. Pevně věřím, že všichni zranění se co možná nejdříve uzdraví. Víc bych to nechtěl komentovat. Je mi z toho hodně smutno," uvedl v sobotu ráno starosta Dubí Pípal.

DODÁVKY TEPLA OBNOVENY


Autobus narazil do parovodu a zle poškodil všechny jeho tři větve, včetně odbočky do Průmyslové zóny Verne. I když škoda ještě není vyčíslena, vizuální odhad hovoří o jednotkách miliónů korun. Autobus v horkovodním potrubí, jímž je teplem zásobován Klášterec nad Ohří.Nedaleký Klášterec zůstal bez dodávek tepla. Obnoveny dodávky byl y v sobotu večer, o den dřív než se původně předpokládalo. Dvě větve potrubí se podařilo zprovoznit v sobotu v 17.28 hodin, čímž byla zahájena i dodávka tepla pro zhruba pět tisíc domácností ve městě, které jsou napojeny na centrální zásobování teplem společností ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Naplnila se tak slova generálního ředitele společnosti Petra Hodka, který již v pátek bezprostředně po havárii prohlásil, že ČEZ Teplárenská udělá maximum proto, aby obyvatelé Klášterce nad Ohří byli bez tepla a teplé vody co nejkratší dobu.

„Než poděkuji našim chlapům a lidem z dodavatelské firmy Mostecká montážní, a. s., patří můj veliký dík všem hasičům, policistům, odtahové službě a dalším, co likvidovali následky dopravní nehody, v jejímž důsledku byl značně poničen náš horkovod pro Klášterec nad Ohří. Všichni viděli, že chceme s opravou začít co nejdříve, a tak se snažili co nejrychleji nám to umožnit. Mohli jsme tak začít již v sobotu ve čtyři hodiny ráno vypouštěním a čerpáním vody. O dvě hodiny později se už odřezávaly poškozené části potrubí," uvedl Petr Hodek, který monitoroval situaci na místě během pátku i soboty společně s obchodním ředitelem Mostecká montážní, a. s., Martinem Jurenkou. Ten k tomu dodal, že jejich servisní četa nastoupila okamžitě po zavolání a ohlášení mimořádné situace. „Dorazili jsme v 5.30, včetně jeřábu, Od té doby se řeže, obrušuje, svařuje, prostě dělá se vše, co obnáší výměna vadného kusu potrubí a snažíme se to zvládnout co nejrychleji," dodal Martin Jurenka.

Obojí poničené potrubí bylo opraveno navařením nových kusů, jeden měl na délku 1,5 a druhý 1 metr, přesně v 16.00. Zároveň se začalo s jejich natlakováním a napouštěním vodou. Oficiálně pak oprava skončila v 17.28 hodin, kdy spuštěním čerpadlem byla zahájena i dodávka tepla pro Klášterec nad Ohří. Pak už jen zbývalo čekat, až takzvaný teplý špunt dorazí potrubím do města. Kolem 19. hodiny tak již začala z kohoutků opět vytékat teplá voda. Pracovníkům dodavatelské firmy se rovněž podařilo odstranit i část přípojky na velkém potrubí, vzniklou okrouhlou díru obrousit a zacelit speciálně vyrobenou a dovezenou kovovou záplatou. „I toto potrubí je tudíž opraveno, s jeho napouštěním se ovšem počítá později. Důležité pro nás bylo zprovoznit obě menší větve, abychom dodrželi slib, že se lidé ve městě dočkají tepla co nejdříve, jak jen to bude možné," poznamenal Petr Hodek.

Vzhledem k tomu, že potrubí, které dál pokračuje do Průmyslové zóny Verne, končí v nedalekém výměníku a zatím nebylo nikdy používáno, počká jeho oprava až na pravidelnou letní odstávku. Bude ovšem také záležet na vedení Klášterce nad Ohří jak s ním hodlá naložit, neboť je majetkem města. Klášterecký starosta Štefan Drozd se byl přitom rovněž na místě havárie podívat. „Jsem rád, že všem zúčastněným jde práce tak rychle od ruky. Proto mne pochopitelně těší, že se lidé dočkají tepla a teplé vody dříve, než byl původní odhad. Všem za to patří veliký dík," kvitoval starosta.
Neplánovanou odstávku tepla a teplé vody pro Klášterec nad Ohří a tím maximální a intenzivní nasazení pracovních a servisních čet výše zmiňovaných společností způsobila v pátek podvečer vážná dopravní nehoda na silnici I/13 u Elektráren Prunéřov, v místě křížení na Kadaň a Vejprty. Od tepla a teplé vody tak bylo odstaveno na 5 000 domácností napojených na centrální zásobování teplem společností ČEZ Teplárenská, a. s. Autobus, který se střetl s osobním vozidlem, totiž skončil na boku v horkovodním potrubí, přičemž zle poškodil všechny jeho tři větve, včetně odbočky do Průmyslové zóny Verne. I když škoda ještě není plně vyčíslena, bude se zřejmě pohybovat v rozmezí jednoho až tří milionů korun.