Podle ohlasů, které Deník získal přímo z místa nehody šlo o jasný sebevražedný pokus. Osoba skočila přímo pod rychlík 611 ve 14.51 hodin na výjezdu ze stanice Teplice. Rychlík následně zastavil nedaleko zastávky Proboštov.

Ani dvě hodiny po nehodě není úplně zřejmé, jestli se jednalo o muže nebo ženu. Podle nálezu boty na místě nehody šlo pravděpodobně o muže.

Nehoda samozřejmě značně narušila jízdní řády vlaků na trati mezi Chomutovem a Děčínem. Provoz v úseku Teplice v Čechách - Krupka-Bohosudov je vedený zatím pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Rychlík 608 pokračoval ve své jízdě se zpožděním 70 minut.

"Cestující z rychlíku 611 byli za pomoci Hasičského záchranného sboru na místě nehodové události evakuováni do osobního vlaku  6835, se kterým jeli do stanice Ústí nad Labem - hlavní nádraží," uvádí server Českých drah

"Jela jsem v osobním vlaku, který jel následně za rychlíkem. V Proboštově jsme museli vystoupit," hlásila cestující Martina Valterová z Ústí nad Labem.

Nehoda se dotkla také silniční dopravy. Na místě, kde se nešťastná událost stala, je hned několik železničních přejezdů. "Jela jsem z Teplic domů a přejezd u proboštovské zastávky byl uzavřený. Objela jsem to přes Zemskou ulici a tam stál vlak, který prý srazil člověka. Vrátila jsem se zpátky a pak už nás u zastávky pustili. Byla tam pořádná kolona aut," svěřila se Marcela Švejnohová z Proboštova.  

Tento úsek je černou můrou strojvedoucích. Během posledních dvou let se jedná o několikátou srážku vlaku s člověkem. Vesměs šlo vždy o úspěšné pokusy o sebevraždu.