„Před sedmou hodinou večer jsme na tísňové lince přijali oznámení mladistvého, který společně se svým stejně starým kamarádem vylezl na skálu, ze které druhý mladík spadl. Sám oznamovatel se bál pohnout z místa, aby také neuklouzl a nespadl dolů,“ popsal událost teplický mluvčí Daniel Vítek. 

V tu dobu byla na místě už i matka vystrašeného mladíka, sám si ji zavolal. Policisté po chvíli zahlédli světlo mobilního telefonu, kterým jeden z mladíků signalizoval svou polohu, vzhledem k těžko přístupnému terénu se k němu ale nemohli dostat. „K chlapci, který spadl ze svahu, se dostali teprve hasiči a lezci, kteří museli použít speciální vybavení. Mladíka, který utrpěl zranění dolní končetiny a množství pohmožděnin, pak hasiči společně s policisty na nosítkách přenesli k sanitce,“ informoval Vítek.

Bílina rozsvítila vánoční strom, kapela Lunetic zaplnila náměstí
Bílina rozsvítila vánoční strom, plné náměstí se bavilo kapelou Lunetic

Policistům řekl, že šel s kamarádem do skal řešit své osobní problémy, přitom popíjel alkohol. „V dechu měl přes 0,7 promile, při návratu dolů pak ve tmě uklouzl a spadl ze svahu,“ dodal mluvčí Vítek.

K druhému prochladlému mladíkovi, který nebyl zraněný, se policisté s hasiči dostali až později, kolem desáté večer mu pomohli sejít k chatě pod kopcem, kde ho předali do péče matky.

Celý případ možná bude mít ještě dohru, jednak se bude řešit požívání alkoholu zraněným mladistvým a zároveň možné porušení legislativy, kterého se mohli nezodpovědní mladíci dopustit vstupem do Národní přírodní rezervace mimo značené cesty.

Dárce kostní dřeně. Ilustrační foto.
Zachraňuje životy. Kostní dřeň darují v kraji tisíce lidí