Dokud sanitku sami nepotřebují, tak ji ignorují. Ale běda, když pak dojde na ně. To by nejraději chtěli prázdné ulice, aby záchranáři nebo hasiči stihli přijet co nejdříve. Takové je vnímání některých lidí.

Podle řidičů sanitek a také hasičských vozidel, se kterými jsme hovořili, ne všichni motoristé jsou ohleduplní. A to je vidět především v těchto dnech, kdy je město Teplice ucpáno auty kvůli probíhajícím rekonstrukcím několika ulic. Zrovna najednou, ale to je na jinou diskuzi. V některých momentech je průjezd městem horor. A do toho přijede sanitka nebo hasiči na majáky. Platí to samozřejmě také o policistech.

Bez spekulací na téma, zda jedou na majáky oprávněně a ne pouze, jak se říká „pro svačinu“. Řidiči tato vozidla ne vždy pustí. Prostě je ignorují a tak nastává kličkování.

Pak může dojít k dopravním nehodám. V minulých dnech to byla například sanitka v Duchcovské ulici, která se dostala do „strkaček“.

Nehoda sanitky s osobním vozem
K nehodě došlo ve čtvrtek ráno na křižovatce v centru Teplic – Alejní a Rokycanova. Střetla se zde žlutá sanitka jedoucí na majáky s pacientem do Ústí a osobní auto. Podle prvotních informací, které redakce získala na místě, jel řidič osobního vozidla od Benešova náměstí ulicí Rokycanova. Svítila mu prý zelená. Sanitka přijížděla na majáky Alejní ulicí ve směru k Lověně. Sanitka se převrátila na bok. Pro pacienta přijel okamžitě náhradní vůz.
Podle slov Lukáše Marvana, mluvčího hasičů, kteří na místě zasahovali, byly na místě dvě osoby lehce zraněny.

Nehodu sanitky s osobním automobilem šetří policie. Výsledky nebyly redakci v době zpracování tohoto článku známy.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte na reporter.teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.