Podle mluvčího záchranky Prokopa Voleníka utrpěla osoba zranění neslučitelná se životem. Nehodu vyšetřuje policie a drážní inspekce. Kolize vlaku s člověkem si vyžádala omezení provozu. 

K tragické nehodě došlo v 11.20 hodin u tamějšího zahradnictví. Ženu srazil rozjetý osobní vlak od Ústí. Podle Přemysla Živného, vyšetřovatele SŽDC v Ústí nad Labem, šlo pravděpodobně o sebevražedný úmysl. Policie to zatím nepotvrdila s odkazem na další vyšetřování.

K nehodě došlo v místě, které je mezi strojvůdci označováno jako úsek smrti. V minulosti se zde stalo už hodně podobných nehod. I mladých lidí, kteří si tu vstoupením do kolejí vzali dobrovolně život. 

Jak se s takovou událostí strojvedoucí vyrovná?
"Je to individuální záležitost. Nejhorší to je pro každého poprvé. Znám kolegy, které poté hned skončili. Já když jsem v minulosti měl auto na přejezdu, tak jsem šel hned za dva dny poté znova do práce. Musel jsem," vypráví Ivo Valášek, který řídí vlaky už přes 30 let.

Pokud jde o sebevraždu, lidé většinou nechávají dopis na rozloučenou, kde obhajují své rozhodnutí ukončit život. Příčiny jsou různé, většinou zdravotní a psychické problémy. 

K podobné nehodě zde došlo v květnu letošního roku, kdy téměř 90letého muže přejel rychlík. Podle strojvedoucího muž ležel v kolejišti a čekal na vlak.