"Oznámení o pádu letadla jsme dostali krátce před dvanáctou hodinou," potvrdila informace Deníku policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

K neštěstí došlo na poli u Všechlap, na silnici směrem k Hudcovské výšině nedaleko tamního kamenolomu. Malé ultralehké letadlo po pádu začalo hořet. Pilot v něm byl sám. Podle informací Deníku šel původně na přistání s dalšíma dvěma letadly, manévr ale opakoval. Otočení zpět na letiště k přistávací dráze ve větru už nezvládl a spadl za "boulemi" za letištěm do pole, kousek od drátů s vysokým napětím.

"Jeho zranění po pádu na zem byla neslučitelná se životem," uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí záchranné služby.

Muž byl účastníkem sletu ultralehkých letadel, které se o víkendu konalo na nedalekém letišti Nová ves. Neštěstí dál šetří kriminalisté, ale také odborníci, kteří se zabývají leteckými nehodami. Na místě zasahoval také policejní vrtulník.

Na letišti nechtěl nikdo z účastníků sletu nehodu příliš komentovat. Muž, který vycházel hlavní bránou ven, pouze řekl, že došlo k nehodě letadla. Co přesně se stalo, ale nevěděl. "Byl jsem se tu jen podívat. Prý se něco nepovedlo při přistání, a pak už jen pád dolu," konstatoval.

Z letadla zůstala pouhá hromádka trosek. Patrná byla pouze vrtule a zůstala část zadního křídla a trupu. Případ převzali inspektoři pro vyšetřování leteckých neštěstí.

Podobná událost se na Teplicku odehrála také před několika týdny. Na letišti u obce Suché při startu havarovalo malé letadlo ultralight, které spadlo z desetimetrové výšky. Dva lidé uvnitř ale jako zázrakem vyvázli bez zranění. 

„Na místo havárie přiletěl také vrtulník krajské záchranky. Ale jeho služeb nebylo nakonec potřeba. Ani jedné ze dvou osob, které v letadle seděly, se nic nestalo,“ konstatoval tehdy Voleník.

U letiště Nová ves mělo problémy malé letadlo také před šesti lety. Za pádem byla technická závada stroje. 52letý pilot tehdy vyvázl pouze s pohmožděninami a zraněním končetin.