„Jedna z žen byla hospitalizována na jednotce intenzivní péče v chomutovské nemocnici," informoval včera mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Leží tam se středně těžkými poraněními. „Druhá byla transportována leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Plzni a třetí řidička, byla letecky přepravena do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," doplnil.

Podle mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondry byla přijata na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. „Byla tam sledována. Poté ale byla převezena na standardní oddělení chirurgie v teplické nemocnici," upřesnil Vondra.

Na místě havárie nebyl podle záchranářů nikdo v bezprostředním ohrožení života, v nejhorším případě se jednalo o vážná a středně vážná poranění. Celkem bylo zraněno 25 lidí. Transportováni byli do několika nemocnic, například do Chomutova, Karlových Varů, Plzně a Ústí nad Labem.

V nemocnicích, které spravuje Krajská zdravotní, bylo v pátek přijato 18 z nich. „Tři v Chomutově, kdy dva muži byli ošetřeni ambulantně a poté jsme je mohli poslat domů, žena leží na JIP. V Mostě bylo přijato 12 mužů, kteří byli ambulantně ošetřeni a propuštěni a v Ústí leží na traumacentru úrazové chirurgii dva muži s lehkým poraněním. Řidička byla převezena do Teplic," upřesnil mluvčí Jiří Vondra.

O NEHODĚ JSME PSALI ZDE

Podle informací policie nedala řidička Peugeotu, která vyjížděla ve směru od Kadaně přednost autobusu na hlavní silnici. Jel od Klášterce na Chomutov. Ten se po srážce převrátil na bok a vrazil do horkovodu.

Autobus vezl zaměstnance dubské a duchcovsképorcelánky, kteří se vraceli z výletu do pivovaru v Horní Plané. Mezi nimi i generálního ředitele Českého porcelánu Vladimíra Feixe, který vyvázl bez vážnějších zranění i zlomenin, ačkoli seděl vepředu. Zatím je hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Plzni a jak říká, je voják, takže vydrží všechno. Pozdrav, který jsme od něho včera dostali, nám udělal velkou radost. Přejeme všem brzké uzdravení! (še)