Podle závěrů vyšetřování dopravní policií k nehodě došlo tak, že řidič osobního auta po průjezdu zatáčkou po 9. hodině ve směru od Bořislavi na Velemín dostal smyk a narazil do nákladního auta. To následně skončilo na boku, přičemž se z návěsu vyklopil sypký náklad na silnici.

„Nehoda se obešla bez zranění,“ konstatovala mluvčí teplické policie Ilona Novotná. Odstraňování následků probíhalo po celý den. Včetně likvidace vyteklých provozních tekutin. Z proražené nádrže kaminu vyteklo 800 litrů nafty. Silnice byla průjezdná až okolo 17. hodiny. Policie během dne odkláněla dopravu po okolních trasách.

Když ještě nebyla dálnice D8 přes České středohoří, jezdilo po teplických silnicích mnohem více kamionů, než je tomu nyní. Bylo také více nehod, zejména v klesání do Bořislavi.
15 let v Dubí, 5 let v Bořislavi. Tak dlouho už pomáhá od kamionů dálnice D8

Přestože dostavěná dálnice D8 odklonila ze starého průtahu přes České středohoří mezi Velemínem a Bořislaví hustý provoz, nadále v klesání do Bořislavi dochází občas k nehodám, a to i tragickým. Klesání z Paškapole do Bořislavi dlouho patřilo k nejrizikovějším silnicím v celém Ústeckém kraji. Vyplývá to ze záznamů Allianz automapy, kterou tato pojišťovna pravidelně aktualizuje kvůli upozornění na nebezpečné úseky. „Mapa ukazuje místa nejčastějších nehod s vážnými zdravotními následky. Bořislav ta byla zejména v letech 2015–2018,“ říkal Deníku na toto téma mluvčí pojišťovny Václav Bálek.