Příčina nedělní nehody je předmětem dalšího vyšetřování, které stále pokračuje. Muže, který jel na motocyklu, se po nehodě pokoušeli na místě oživovat. „Motorkář utrpěl velmi vážná zranění. I přes úsilí záchranářů byla resuscitace neúspěšná,“ konstatoval mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Během prázdnin, které skončí ve středu 31. srpna, řešili policisté na silnicích Ústeckého kraje už téměř dva tisíce nehod. Častou chybou řidičů je vysoká rychlost, která patří k nejobvyklejším příčinám dopravních nehod. Stává se také, že lidé za volantem nejsou připoutaní. Ukazují na to dopravní akce, při kterých policisté kontrolují posádky ve vozidlech. Jedna z takových preventivních dopravně bezpečnostních kontrol proběhla nedávno na Lounsku a podle výsledků nebyli černým pásem k sedačce upoutáni při jízdě hned čtyři řidiči.

To, že motoristé nerespektují rychlostní limity, potvrdila Deníku Pavla Mašínová z oddělení tisku a prevence policie Ústeckého kraje, která informovala o výsledku další třídenní kontroly z poloviny srpna. „Během víkendu bylo napříč krajem zastaveno 200 vozidel. Z toho 169 lidí v autech se dopustilo nějakého přestupku. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolení rychlosti. Celkem ve 124 případech,“ vypočetla mluvčí.

V Ústeckém kraji je řada rizikových úseků z hlediska častých nehod. Silnice z Teplic do Ústí má takových „problémových“ míst hned několik. Například okolo krupské průmyslové zóny, kde se stala o víkendu poslední tragická nehoda, vede táhlá rovinka. Ta řidiče svádí k vyšší rychlosti, než je povolených 90 kilometrů v hodině. V minulosti zde zemřelo už více motorkářů, ale také řidičů osobních vozidel. Třeba i po nárazu do pilíře železničního mostu. K nehodovým patří v dané lokalitě také další úsek mezi Přestanovem a Chlumcem.

Nemalým dílem se na nehodách v kraji podílí také alkohol nebo drogy. Ty stály například za srpnovou nehodou v Bílině. Ve vysoké rychlosti tam z auta v zatáčce vypadl člověk a těžce se zranil. Dechová zkouška potvrdila drogy v těle řidiče, který navíc neměl za volantem co dělat, protože má od soudu zákaz řízení.

Prázdninová nehodovost v Ústeckém kraji

V období od 27. 6. do 31. 7 policie řešila 1026 nehod.
Zemřely 4 osoby: při nehodě kamionů na dálnici Teplice – Ústí, při nehodě osobního a nákladního vozidla mezi Děčínem a Ústím, další dvě nehody na Děčínsku.
V období od 1. 8. do 28. 8 policie řešila 839 nehod.
Usmrceno bylo 5 osob: při tragické nehodě na Lounsku, jedna osoba v Oseku na Teplicku, motorkář na Teplicku u průmyslové zóny Krupka a další smrtelné nehody byly na Ústecku a Děčínsku.

Zdroj: Policie ČR