„Včera mu byla sdělena obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ vysvětlila Pavla Kofrová. Šoférovi autobusu hrozí v krajním případě až čtyřletý trest odnětí svobody. Pokud by však těžce zraněný motocyklista, který v současnosti leží v ústecké nemocnici, svým zraněním podlehl, litoměřická policie bude muset trestný čin překvalifikovat. V tom případě by řidič čelil vyššímu trestu. Nehoda se stala na 27. kilometru úseku dálnice D8 ve směru na Teplice. Podle svědectví řidiče projíždějícího nákladního automobilu motorkáře srazil autobus s přívěsem se švýcarskou poznávací značkou. Policii při hledání autobusu pomáhaly záběry z kamer umístěných na mýtných branách.

Svědek nehody také popsal skutečnost, že autobus s přívěsem byl spatřen jak ve směru na Teplice, tak v opačném směru na Prahu. Proč se řidič otáčel, a zda vůbec, je předmětem šetření. Jak uvedla Radomila Felgrová z dálničního oddělení Policie ČR v Nové Vsi, k dohledání soupravy a jejího řidiče pomohlo to, že se celá událost zmedializovala brzy poté, co k ní došlo.

„Hrozilo totiž, že řidič autobusu vycestuje z republiky. Ta byla zalarmovaná, hraniční přechody o události věděly. Nakonec se před osmnáctou hodinou ozval občan, že autobus viděl na děčínském náměstí,“ sdělila Felgrová. Dálnice byla bezprostředně po nehodě obousměrně uzavřena. V jednom směru totiž ležel havarovaný motocykl a ve druhém těžce zraněný motorkář. Ten byl letecky transportován do nemocnice v Ústí. (md)