Strojvůdce začal ihned troubit a zmáčkl rychlobrzdu. Postava se ani nepohnula. Na krátkou vzdálenost ale rozjetý rychlík vážící 24 tun nemohl zastavit. Došlo k nárazu. Tělo člověka se doslov a rozlétlo na dvě části a řadu drobných částeček.

Tak skončil ve středu 13. ledna v 6.30 hod. v Povrlech na kolejích život člověka.

Hrůzný pohled na smrtelný střet člověka s vlakem se naskytl nejen strojvedoucímu, ale také strojvedoucímu ve výcviku, který byl též v lokomotivě. Vlak zastavil až 410 m od střetu s člověkem na konci nástupiště ve stanici Povrly. V kolejišti zahynul muž zhruba středního věku, policie zjišťuje jeho totožnost, protože neměl u sebe doklady.

Podle toho, že muž stál nehnutě zády k přijíždějícímu vlaku, šlo pravděpodobně o sebevraždu.

„Tragédie znamenalo pro stovky lidí nemalý problém. Trať byla uzavřena přes hodinu a půl. V době, kdy lidé jeli do práce a do škol. Od 8.10 hod. byl obnoven provoz alespoň na druhé staniční koleji. Úplné obnovení provozu na obou kolejích je hlášeno od 10.10 hod.,“ uvedl Josef Kříž, přednosta regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy v Ústí nad Labem.

Sebevrah se na trati postavil na dvoukolejné trati na kolej vzdálenější od břehu Labe, tedy pod svahem. Proto k obnovení provozu došlo nejprve na vnější koleji, která je blíže k silnici a k Labi.

Policisté také našli včera v 10.30 hod. v Neznabozích mrtvého muže ve svém autě. Příčinu úmrtí ozřejmé pitva. Jisté je, že osmapadesátiletý muž byl od předvčerejška pohřešován. Přišel totiž k příteli, řekl mu, že vše je k ničemu, dal mu klíče od chaty, rozloučil se s ním a odjel. Nalezen byl až mrtvý.

Naopak včera se podařilo nalézt zdravou pětačtyřicetiletou paní, která nechala dopis na rozloučenou, ale policisté ji naštěstí nalezli živou. Byla převezena na ústeckou psychiatrii.