Náraz byl tak silný, že motor Škodovky vylétl z auta na vozovku. Na místě se tvoří dlouhé kolony kamionů.

"Komunikace byla uzavřena v obou směrech. Doprava se odkláněla na okolní silnice," potvrdil uzavření Karol Kočárek, šéf dopravního inspektorátu Ústí nad Labem.

Hasičské jednotky vyprošťovaly další zraněné z havarovaného auta. Dále likvidovali až 400 litrů nafty, která vytekla z nádrže kamionu.

Alexandr Sokolov kvůli tragické nehodě nemohl odjet z Vaňova a přes most Edvarda Beneše se vydal do Lovosic po střekovské straně Labe. „Z protějšího břehu jsem viděl dobře na dopravní nehodu, protože místo střetu nezakrývala křoviska. Na první pohled bylo vidět, že šlo o čelní střet aut, na místě byly tři sanitní vozy, hasičská auta a mnoho lidí kolem. A z obou stran kolem místa havárie na silnici doslova nekonečná šňůra kamionů. Bylo naprosto jasně vidět, že stačí jedna nehoda a břeh je pro dopravu zablokován. Naštěstí průjezd Lovosicemi byl bez problémů, nebyly zmatky ani zácpy. Je to letos již druhá nehoda zhruba v tom samém místě. Kromě toho mám nepříjemný pocit, když se blížím k loděnici ve Lhotce, kde se vyrábějí říční lodě, protože se musím vždy podívat na místo, kde loni auto přejelo muže, který pracoval v blízké loděnici,“ uvedl Sokolov.