„Počet případů úmrtí se může změnit, pokud dojde k úmrtí po nehodě až v nemocnici a oběť nehody je do statistiky započítána až dodatečně,“ komentoval statistiky vrchní komisař krajské dopravní policie Miroslav Mocek.

„Též dodatečně mohou být některá lehká zranění překvalifikována na těžká,“ doplnil Mocek.

Počty mrtvých při dopravních nehodách Děčín 6
Chomutov 3
Ústí nad Labem 7
Litoměřice 9
Louny 12
Most 4
Teplice 7

V Ústeckém kraji zahynulo loni na silnicích celkem 48 lidí, v roce 2016 to bylo o 15 méně. „Naštěstí počet těžkých i lehkých zranění je na úrovni předchozího roku,“ zdůraznil vedoucí ústecké krajské dopravní policie Jiří Ušák.

V Libereckém kraji je počet těžkých zranění proti roku 2016 v příznivém poměru nejméně o 20 % méně. V lehkých zraněních předběžné statistiky vykazují zhruba stejný počet zranění jako loni.

Také škody na vozidlech v Ústeckém i v Libereckém kraji za rok 2017 jsou v podstatě na stejné úrovni jako v roce 2016.

„Počet nehod spáchaných pod vlivem alkoholu v loňském roce v Ústeckém kraji není vyšší než v roce 2016. Počet řidičů, kteří riskovali jízdu pod vlivem alkoholu a způsobili nehodu, se blíží 400 případům,“ uvedl Ušák.

Pod vlivem alkoholu loni nejvíce řidičů způsobilo nehody na Děčínsku, Ústecku a Chomutovsku. V Libereckém kraji podle předběžných údajů způsobilo pod vlivem alkoholu nehodu přes 300 řidičů.

V Ústeckém kraji nejvíce lidí (12) zemřelo při nehodách na Lounsku a Litoměřicku (9). V Libereckém kraji nejvíce osob při nehodách zemřelo na Českolipsku (10). V Ústeckém kraji vyšší počet těžkých zranění dopravní policie eviduje na Litoměřicku, Chomutovsku a Děčínsku.