Na pravidelné odpolední procházce pro pečivo do obchodu se seniorovi na ulici náhle zastavilo srdce. Naštěstí kousek od něj byl mladík, který mu zachránil život.

„Bez váhání mu poskytl první pomoc. Do příjezdu záchranky mu masíroval srdce, což tátovi pomohlo,“ vypráví seniorův syn Zbyšek. K příhodě došlo na zastávce u Krušnohorského divadla.

„Nikdy předtím se to nestalo. Prý se mu z ničeho nic udělalo nevolno, a tak si sedl na lavičku. Po pár vteřinách zkolaboval a nevěděl o sobě. Vše si uvědomil až v nemocnici,“ pokračuje. „Za pár minut přijela záchranka a tátu si převzala. Nebýt ale toho mladíka, tak to dopadlo špatně,“ je přesvědčený Zbyšek Švestka o tvrdé realitě.

Kdo je oním zachráncem netuší. Kvůli ochraně údajů mu to nemohli říci ani na dispečinku záchranné služby. Na Deník se obrátil, aby mu alespoň touto cestou mohl poděkovat za záchranu života tatínka. Ten teď může skutečně říci, že se ve svých 88 letech, kterých se dožívá v sobotu 10. listopadu, znovu narodil.

V Teplicích žije se svou manželkou už 7 let v domě s pečovatelskou službou v Lípové ulici. Udržuje se v dobré kondici a pravidelně chodí na procházky. Jak podotýká jeho syn, už řadu let má u srdce tzv. budík a několikanásobný bypass, ale ještě nikdy v minulosti neprodělal kolaps.

Deníku se také nepodařilo v tomto případě zjistit neznámého zachránce, který společně s teplickou záchrankou dokázali seniorovi vrátit život přímo na ulici.