Za první čtvrtletí od ledna do konce března zemřeli při nehodách na Liberecku čtyři lidé, loni za stejné období policisté evidovali jenom jedno úmrtí. V Ústeckém kraji je letos tolik mrtvých jako loni, tedy jedenáct.

Více následků

V Libereckém kraji letos v prvním čtvrtletí dopravní policisté při nehodách (podle předběžných statistik) zaznamenali nárůst smrtelných následků o tři sta procent. Je zaznamenáno též o něco více těžkých i lehkých následků dopravních nehod.

V Ústeckém kraji je počet zemřelých při nehodách za první čtvrtletí na stejné úrovni jako loni. Došlo k mírnému poklesu těžkých zranění a k nárůstu lehkých zranění zhruba o pětinu. Mezi mrtvými byli většinou řidiči osobních automobilů, spolujezdci a také chodci.

Podle počtu dopravních nehod letos v prvním čtvrtletí nejvíce karambolů na severu Čech v obou krajích policie eviduje v rozmezí od desáté do dvanácté hodiny. V odpolední dopravní špičce v Libereckém kraji je nejvyšší riziko nehod mez šestnáctou a osmnáctou hodinou, na Ústecku mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. (ro)