Podle prvotních informací z místa nehody jela dodávka příliš rychle v panelovém koridoru ve stoupání na Folu. Na mokré silnici podle policie z dosud neupřesněného důvodu vjelo do protisměru. Jako nejvíce pravděpodobné se zatím jeví smyk v důsledku nepřiměřené rychlosti. Neovladatelné auto přejelo dvojitou čáru. Bohužel zde v té době jel zrovna kamion, jehož šofér už čelnímu střetu v zatáčce nemohl nikterak zabránit.
Výsledkem nehody je mrtvý řidič dodávky, kterého se už nepodařilo na místě oživit. Podlehl velmi těžkým zraněním, která se neslučovala se životem. Jeho spolujezdec byl dopraven do nemocnice k vyšetření. Řidič kamionu byl bez zranění, po nehodě zůstal v šoku.

"Najednou se to auto přede mnou objevilo. Byl to okamžik. Už jsem nemohl nic dělat. Pak přišel čelní náraz," řekl řidič kamionu Deníku na místě nehody.

Policie hledá svědky: "Kdo jel ráno po silnici z Teplic na Bořislav a mohl vidět něco, co by mohlo souviset s nehodou, nechť se obrátí kdekoliv na policii," nabádá Daniel Vítek z teplické policie.

Po dobu odstraňování následků byla ve čtvrtek dopoledne silnice od Úpořin do Žalan uzavřena. Doprava byla odkláněna přes okolní obce.

Nehoda zůstává v šetření

Tragická nehoda u Bžan na E55 (okres Teplice). Zemřel řidič dodávky.

Máme fotogalerii z místa.