Na místo byli povoláni také tepličtí hasiči. Policie po dobu odstranění následků nehody silnici nechala uzavřenou. Řidiči, kteří znají zdejší ulice, místo objížděli přes prosetické sídliště a centrum města. U čerpací stanice z jedné strany a z druhé u prodejny automobilů Opel se vytvořila dlouhá fronta kamionů.

Při nehodě došlo ke střetu celkem čtyř vozidel. Z toho jedno bylo nákladní. Podle prvotních informací na místě, se pravděpodobný viník nehody chtěl „napasovat“ při najíždění na hlavní silnici před nákladní auto. To se ho ovšem v plné rychlosti dotklo, čímž osobní vozidlo roztočilo.

Neovladatelný vůz se dostal do protisměru, kde nejprve narazil do jednoho vozidla, posléze se čelně střetl s dalším osobním autem. Dvě osoby byly po nehodě ve vážném stavu. Přivolaný vrtulník do nemocnice dopravil jednu těžce zraněnou osobu. Druhá putovala s těžkým zraněním sanitkou. K nehodě se v Deníku ještě vrátíme.

Dopravních nehod v Ústeckém kraji za první čtvrtletí letošního roku policie eviduje o třetinu méně než loni. Ale počty mrtvých, těžce a lehce zraněných poklesly jen o dvanáct procent. Na silnicích není bezpečněji.

Od nového roku platí, že nemusí být hlášeny dopravní nehody se škodou do sto tisíc korun. Za pokles počtu nehod může tedy administrativní úprava hlášení nehod a do jisté míry i vliv přírody na řidiče. Že nedošlo ke skutečnému poklesu nehodovosti lze usuzovat i z počtu zdravotních následků při nehodách. Letos za leden až březen bylo evidováno v rámci Ústeckého kraje jenom o zhruba 12 procent méně následků na zdraví a životě účastníků dopravních nehod, než loni.

Nejvíce dopravních nehod evidují policisté v ústeckém, teplickém a děčínském okrese. Počet mrtvých je naštěstí nižší než loni o 4 případy, celkem v Ústeckém kraji zahynulo na silnicích 16 osob.

V teplickém okrese se stalo v prvním čtvrtletí loňského roku 517 nehod. Letos to bylo 326 případů.

Podívejte se na fotogalerii