„Hasičské jednotky profesionální i dobrovolné v Ústeckém kraji vyjely k více než 60 oznámeným událostem způsobeným bouřkou a větrem. Jednotky v převážné většině odstraňovaly stromy a větve spadlé na komunikace nebo na elektrické vedení,“ informoval Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

V Teplicích ulomená větev mohutného stromu zasáhla podle informací hasičů ve 20.35 hodin v šanovském parku dvě děti, dvou a pětileté. „Děti byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou,“ uvedl Marvan. Podle našich informací šlo ale naštěstí pouze o lehká zranění a děti mohly být po ošetření propuštěny domů.

Strom také přerušil trolejové vedení. Jednotka hasičů strom odstranila.
„Dispečink Skupiny ČEZ evidoval v severočeském regionu v pondělí od 20.00 hodiny večerní do úterý 8.00 hodiny ranní 24 poruch na vedení vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí.
Poruchové čety Skupiny ČEZ téměř všechny poruchy během noci odstranily, k dnešnímu ránu jsme evidovali již jen poruchu na vedení vysokého napětí v oblasti Liberecka,“ informovala včera Soňa Holingerová Hendrychová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.
Na Teplicku se bez proudu během noci ocitly dvakrát na přibližně 1,5 hodiny obce Světec, Kostomlaty, Štrbice a Mošnov, v rámci severočeském regionu bylo bez elektřiny během noci na 50 tisíc domácností.

„Díval jsem se z okna a ze stromů se lámaly větve a létaly všude kolem. V úterý nám shodou okolností vyvezli všechny kontejnery včetně těch na tříděný odpad. Jak byly nádoby prázdné, vichr si s nimi pohrával jako s prázdnými krabičkami. Jeden kontejner se rozjel po silnici přímo proti projíždějícímu řidiči. Ten zastavil až poté, co do něj kontejner narazil. Nakonec začal couvat a kontejner za ním, dokud ho neodhodil na trávník,“ popsal své zážitky Petr Dvorský, který bydlí v jednom z panelových domů na šanovském sídlišti.

Neopomněl také pochválit pracovníky firmy Marius Pedersen. Ti jakmile vichřice dozněla, přijeli na sídliště, posbírali rozházené kontejnery i ulámané větve a po 22. hodině už byl zase na Šanově pořádek.