Jeden starší muž, v jehož bytě asi došlo k úniku plynu a následné explozi, byl letecky transportován s popáleninami do Prahy. Deset lidí se samovolně evakuovalo, jedenáctému museli pomoci z domu hasiči. Šlo o 82letého seniora. Ven ho dostali s pomocí dýchacího přístroje.

„Oheň se šířil z přízemního bytu 2+1 i na ostatní byty. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Teplic a dobrovolní hasiči z Dubí a Proboštova. S prohledáváním domu pomáhala termokamera a speciálně vycvičený pes,“ informoval Milan Rudolf z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Některé zdi domu jsou částečně porušeny, exploze rozbila okna a dveře. Statiku domu musí posoudit odborník. Lidé z domu jsou z výbuchu otřeseni.

„Byla to obrovská rána. V posteli jsme měli střepy z oken. Strašné probuzení,“ popsal jeden z obyvatel domu, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Příčinu a okolnosti výbuchu zjišťují kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů. Dům je v soukromých rukách. Majitel slíbil svým nájemníkům zajistit jiné byty v jiném domě. Město už ráno lidem nabídlo, že během dne mohou kdykoliv využít evakuačního centra v klubovně v Bystřici. Zatím to nevyužil ani jeden obyvatel poničeného domu.

„Tráví čas na dvoře, kde mají zahradní sezení. Nejsou to rodiny s dětmi. Jednoho seniora jsme umístili do Domu s pečovatelskou službou,“ řekl starosta Dubí Petr Pípal.