Nehoda se stala po druhé hodině odpolední blízko osady Rudolice u obce Hory Svaté Kateřiny. Vrtulník spadl asi z deseti metrů mezi vzrostlé stromy do lesní obory. „Pilot uvedl, že důvodem tvrdého přistání byl neočekávaný boční náraz větru,“ řekla policejní mluvčí Marie Pivková.

Místo, kde helikoptéra havarovala, je naštěstí neobydlené. Nikoho tedy „pád“ vrtulníku neohrozil. Pilot byl uvnitř helikoptéry sám a sám si po havárii též přivolal pomoc. Mobilem měl zavolat na tísňovou linku policie. Údajně kvůli telefonátu musel dokonce chvíli chodit po lese. V místě nehody totiž není signál.
Havarovaná helikoptéra byla údajně z půjčovny. Její cena by měla být kolem 4,5 milionu korun. Při tvrdém přistání se stroji zničila jeho spodní část.

Největším problémem se tak po havárii stalo vyproštění vrtulníku z lesa. Podle dostupných informací byla ještě večer povolána do hor těžká technika.

Poslední letecká nehoda, která bohužel skončila smrtí pilota, se na Mostecku stala 24.října. Dvoumístný letoun tehdy spadl u obce Milá poté, co se mu zlomilo křídlo – zřejmě mu praskl čep vzpěry. Šestačtyřicetiletý pilot po dopadu na zem ještě žil, byl ale v hlubokém bezvědomí. Po transportu vrtulníkem do nemocnice zemřel.

Autor: Monika Procházková