Vlak usmrtil člověka, který už nevěděl kudy kam. Doprava na kolejích stála. Deník odpovídá na vaše otázky: Muž nebo žena? Složí to strojvůdce? Jak se to stalo? To jsou otázky, na které hledal Deník odpovědi.

Nebylo to poprvé, co zde zemřel člověk právě tímto způsobem. Naposledy to byla v létě žena, která úmyslně čekala v dráze vlaku.

K večerní nedělní nehodě došlo v místě, které je mezi strojvůdci označováno jako úsek smrti. 

Petr Málek, Teplický deník
Komentář Petra Málka: Hasiči udělali, co mohli. Za smrt člověka nemohou

Policie případ ještě neuzavřela. „Při nehodě zemřel 40letý muž. Co přesně se stalo je předmětem vyšetřování. K události nebudeme sdělovat bližší podrobnosti,“ uvedl mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Podle diskutérů na facebooku je jasné, že muž skončil v kolejišti schválně. Na Facebooku se po události na chvíli dokonce objevilo i jméno dotyčného. Správně ale bylo s ohledem na rodinu později vymazáno. Redakce jméno zná, zveřejnit ho nehodlá, není důvod.

Jde o muže z Teplic. Nejspíše se nedokázal vyrovnat se svým duševním stavem. Sebevražda je totiž nejpravděpodobnější motiv. Ve hře je ale také i verze nešťastné náhody. Policie má výpovědi z místa činu. Případ ještě není uzavřený.

Pokud jde o sebevraždu, lidé většinou nechávají dopis na rozloučenou, kde obhajují své rozhodnutí ukončit život. Příčiny jsou různé, většinou zdravotní a psychické problémy. 

Vzpomínková akce v Hrobu k 30 letům od sametové revoluce
OBRAZEM: Příznivci svobody se sešli v Hrobu, zasahovat musela Veřejná bezpečnost

Jak se s takovou událostí vyrovná strojvedoucí? "Je to individuální záležitost. Nejhorší to je pro každého poprvé. Znám kolegy, které poté hned skončili. Já když jsem v minulosti měl auto na přejezdu, tak jsem šel hned za dva dny poté znova do práce. Musel jsem," vypráví ze zkušeností Ivo Valášek, který řídí vlaky už přes 30 let. V tomto vlaku sice nebyl a podobnýcch situací prožil už několik.