Kvůli nehodě byla několik hodin úplně uzavřena silnice Žatce Most, policisté dopravu odkláněli přes Staňkovice.

Na místě zasahovali také hasiči. „Hasiči na místě provedli zajištění vozidel proti vzniku požáru, odklidili následky nehody, uklidili vozovku, demontovali a vynesli promítačky a asistovali při otáčení převráceného přívěsu zpět na kola," sdělil Michal Hrdlička z HZS Žatec.

Kinematograf jel do Žatce, kde měl v pátek 7. září uzavřít sérii letních promítání po severních Čechách. „Jezdíme s kinematografy 21 let a neměli jsme na cestách jediný problém. Z nehody jsem smutný. Promítat v Žatci ale budeme, přijede náš jiný kinematograf," sdělil Deníku Josef Čadík, jednatel společnosti Kinematograf bratří Čadíků.

Kinematografy společnosti letos v létě promítaly na třech trasách po severních a jižních Čechách a na Moravě. Vstupné na promítání je dobrovolné výtěžek jde na charitativní projekty. Letos už kinematografy vybraly zhruba 600 tisíc korun.

Ve spolupráci s Rádiem Impuls a Deníkem je jedním z těchto projektů plošina do žatecké základní školy Jižní, kterou navštěvuje na vozíček upoutaný dvanáctiletý Martin Zelinka trpící svalovou dystrofií. Bez nové plošiny by musel přejít na jinou školu ve městě. Těsně před pátečním promítáním mu bude předán symbolický certifikát k plošině, která by měla být v „jeho" škole vybudována v nejbližších týdnech.

Celkem Kinematograf bratří Čadíků vybral od roku 1998 více než 6,5 milionu korun, uvedla včera ČTK. Pomáhal například nadacím Kapka naděje, Pomozte dětem, Archa Chantal, Kontu Bariéry nebo Masarykovu onkologickému ústavu v Brně. Letošní výtěžek pomůže nemocnému chlapci ze Žatce. Kinematograf bratří Čadíků je společností, která provozuje 15 mobilních kin. Bratři Josef Čadík a Pavel Čadík už nejezdí spolu, každý provozuje část mobilních kin „maringotek" vybavených promítacími zařízeními.

Dva pojízdné kinoautobusy působí od roku 2002 i na Slovensku. Od téhož roku Kinematograf rozšířil své pole působnosti také do západní a východní Evropy.