K nehodě došlo v pondělí ve 13:45 hodin. To, co celé nehodě předcházelo, není příliš pochopitelné. Obrovská chyba řidiče. Následky byly děsivé. Na nějaký čas se tu zastavil provoz na příjezdu do Teplic.

"Řidič při řízení osobního vozidla nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu komunikace a svým schopnostem. Při jízdě v levém jízdním pruhu v levotočivé zatáčce částečně přejel do pravého jízdního pruhu, kde narazil do levé zadní části návěsu za tahačem," sdělila mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

Zraněnou dívku vystříhali, a převezli do nemocnice

Podle informací z místa se jednalo o osobní vozidlo BWM a kamion značky Scania. Za volantem osobního vozu seděl 18letý muž. Hasiči z havarovaného vozidla vystříhali mladou zraněnou spolujezdkyni, kterou si převzala záchranka. "S podezřením na vážná zranění jsme ji dopravili do ústeckého traumacentra," sdělil Prokop Volejník ze záchranné služby.

Po dobu zásahu IZS se v místě vytvořila fronta. | Video: Se svolením čtenářky Nikoly

Policie mezitím šetřila nehodu s tímto závěrem: "Vlivem nárazu došlo k deformaci pravé přední části osobního vozidla do prostoru pro cestující a k těžkému zranění spolujedoucí na předním sedadle. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn, dechové zkoušky byly u řidičů negativní, test na omamné látky u řidiče byl negativní." Způsobená škoda předběžně stanovená na 200 tisíc korun.

Svědci nehody se podivovali nad vysokou rychlostí, kterou mělo místem projet uvedené osobní auto. " Mladej v X6 jel na padesátce 140. Byla jsem tam, děs," uvedla v diskuzi k nehodě ve skupině Teplic na sociální síti Facebook paní Alena. Policie konkrétní hodnotu rychlosti neuvedla. To, že se stala chyba, zmínila další žena, která řidiče zná. Vyšší rychlost potvrdila.

Jde o příjezd z Bíliny na Teplice. Kousek nad prostorem u bývalé plovárny, kde se na mostě silnice sjíždí ze dvou do jednoho jízdního pruhu. V dané lokalitě je kvůli tomu omezená rychlost. Navíc se na tuto silnici napojuje příjezdní trasa od Prahy a Ústí.

Dopravní expert: Je to hazard, nerespektovat rychlost 

Jan Pechout, který řadu let působil jako dopravní expert u BESIPu, obecně poukazuje na to, že každé místo, kde je upravená rychlost provozu, by se mělo brát s velkým respektem. "Kvůli něčemu to tam vždy přeci je. Jet tam rychleji, než je povoleno, je vždy nebezpečné. Řidič tím nečiní nebezpečí pouze sobě a spolucestujícím v autě, ale i okolí," řekl už v minulosti na toto téma Deníku.


Nahrává se anketa ...

V daném místě této frekventované silnice na okraji Teplic se v minulosti stala už řada nehod. Za některé mohli i chodci, kteří tu na čtyřpruhové silnici přelézali svodidla. Nehody byly i v opačném směru, tedy na výjezdu z Teplic, kde se napojovala silnice od Prahy. Silničáři zde ale po dohodě s policií pak nájezd v ostré pravotočivé zatáčce upravili, aby byl bezpečnější a hlavně přehlednější.

Mohlo by vás také zaujmou:
OBRAZEM: Než je vyhnala bouřka, bylo tam narváno. Sobota na Barboře

Jezero Barbora na Teplicku. | Video: Deník/ Zdeněk Traxler