K nehodě došlo v 8.22 hodin. "Na výhybce za odjezdu vykolejil nákladní vlak Nex 53030. Nikdo nebyl zraněn. Celkově byly prozatím škody odhadnuty na 6,8 milionu korun, z toho 5,3 milionu na trati a 1,5 milionu na drážním vozidle," uvedl Martin Drápal z Drážní inspekce. Ta na místě provádí šetření příčin a okolností vzniku této mimořádné události.

Kvůli vykolejenému vlaku je uzavřena trať 130 mezi Kadaní-Prunéřovem a hlavním nádražím v Děčíně, konkrétně v úseku mezi Mostem a Bílinou. 

Nevyjely vlaky R 607 v úseku Most - Teplice v Čechách a R 616 v úseku Teplice v Čechách - Most. Vlak R 609 jede v úseku Most - Teplice v Čechách odklonem mimo stanici Bílina, stejně jako spoj R 614 v opačném směru.

V úseku Most - Bílina je podle přepravce zajištěna kyvadlová náhradní autobusová doprava.

Oblíbený čokoládový festival se konal v Obchodním centru Galerie v Teplicích. Lidé mohli ochutnávat čokoládu v nejrůznějších formách a v nepřeberném množství chutí.
Mňam! Čokoláda kouzlila úsměvy, její nejrůznější variace hladily chuť

"Osobní vlaky Os 6809, Os 6811, Os 6808, Os 6810 nepojedou v úseku Most - Oldřichov u Duchcova a zpět ve své trase, pojedou po odklonové trase přes Louku u Litvínova. Vlak Os 6813 pojede v úseku Kadaň Prunéřov - Most v náhradním řazení, motorovým vozem 814+914, v úseku Most - Bílina bude nahrazen náhradní autobusovou dopravou. Náhradní dopravu se podařilo zajistit pouze v omezené formě, bude jezdit kyvadlově v úseku Most - Bílina a zpět," uvedly České dráhy v dopoledních hodinách.