K nešťastné události došlo ve středu v podvečer na železniční trati Bílina-Teplice. „V Chotějovicích došlo ke sražení třiapadesátileté ženy projíždějícím rychlíkem. Žena na místě zraněním podlehla,“ informovala včera tisková mluvčí Policie ČR Ilona Novotná. Zda šlo o nešťastnou náhodu nebo sebevraždu policie neuvedla s tím, že případ je nadále v šetření.

Vlaky v úseku mezi Bílinou a Duchcovem se zcela zastavily. Na místo přijeli jak policisté, tak Drážní inspekce, která na místě provedla vyšetření události. „Provoz byl obnoven ve 20.20 hodin,“ uvedl Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah.

Problémy na železnici měly některé vlaky. Osobní vlaky jezdily s průměrným hodinovým zpožděním, rychlík 616 „Krušnohor“ pak do Chebu dojel s 95 minutovým zpožděním. Rychlík 605 „Ohře“ z Chebu do Havlíčkova Brodu pak nabral téměř devadesátiminutové zpoždění.

Na konci července došlo k tragickému úmrtí dvaačtyřicetileté ženy, která chtěla přeběhnout koleje u Hornické ulice v Teplicích. Jde o železniční trať Teplice – Most. Projíždějící vlak ji smrtelně zranil a pod jeho koly zemřel i pes, který ji doprovázel.

K tragédii došlo v úseku u přemostění Jateční ulice silnicí E55. Žena přecházela koleje a mířila do Hornické ulice. Vlaková souprava ji odhodila mimo kolejiště, ale přivolaný lékař jí už nemohl pomoci. Přes trať si v těchto místech zkracují lidé cestu, aniž by si uvědomili, jak nebezpečné to může být. Podobně si dříve lidé zkracovali cestu v Dubské ulici. Poté, co dráhy nechaly tento úsek oplotit, už musí využít nedaleký podchod. Často hazardují i řidiči u přejezdů,v Te­plicích zejména u přejezdu přes hlavní trať v Újezdečku a v Úpořinách. (fv,ot)