Víkend 11/2021Magazín VíkendZdroj: DeníkPořád v kurzu
Už dávno by mohl jen odpočívat a bavit se překládáním amerických vtipů, což ho opravdu hodně baví. Nicnedělání ale pro herce, dabéra a moderátora Jiřího Krampola prostě není, a tak stále hraje ve filmech a dvakrát do týdne vyráží na zájezdní představení. V těchto dnech navíc vycházejí dvě knihy, které jsou s jeho osobností úzce svázané. První se jmenuje Bavíme vás 150 let! a druhá Nadčasové povídky psané v kavárně Slavia. „Vymýšlet a rozpřádat naše příběhy a náměty budoucích divadelních scének byla jedna z činností, která mě v životě bavila snad nejvíc,“ říká Jiří Krampol.

Jak na blbou náladu
Podzim přináší kratší dny, méně slunce, méně tepla a více zimy, více práce a méně odpočinku, více stresu a méně klidu. U mnoha lidí se tak ozve takzvaná "podzimní depka", či snad lidověji blbá nálada, ze které máme mnohdy tendenci osočovat nejrůznější viníky. Na vině ale vždy je i to, jak se staráme o své tělo a jak si dokážeme poradit s emocemi, které se nás snaží ovládat. Magazín Víkend nabídne několik rad, jak porazit blbou náladu.

To je ale brajgl!
Kolikrát jste tuhle větu slyšeli? Ať už jako malí od svých rodičů, kteří v nestřežené chvíli vstoupili do neuklizeného dětského pokoje, nebo když jste byli větší a poprvé jste si vyšli na rockový koncert. Kde se tato věta vzala? A co je vlastně brajgl? O tom se dočtete v další výpravě za historickými perličkami Michala Bystrova.