Vzpomíná, jaký byl po prvním náboru v roce 1987 zájem. „Po ukázkách cvičebních prvků juda a sebeobrany se přihlásila stovka dětí. Větší úspěchy se dostavily v roce 1993. Historicky první medaili z mistrovství ČR, bronzovou, přivezl Lukáš Valenta,“ zmiňuje Ing. Dašek a dodává, že následující roky potvrdily prolomení bariéry okresních a krajských soutěží. Klub si vyzkoušel ligu dorostenců, tituly mistrů ČR se ozdobili Michlová, Kmec, Klatovský, Matějková, Fíla.

Družstvo starších žáků dosáhlo na čtvrté místo v republice. „Úspěchy jsme vozili i ze zahraničních turnajů. Podařilo se navázat kontakty s francouzskými kluby v Saint Maxim, Freuje a v Nice, kam od roku 2000 pravidelně jezdíme na soustředění,“ pokračuje.

Za historický mezník označuje rok 2002. JK-JJ se stal samostatným subjektem. „Přijali jsme název JK-JJ Stadion Teplice, kde jsou zahrnuty Judo Klub a Jiu – Jitsu. Pravidelně provádíme nábor nových nadějí, ze kterých se stávají závodníci, vozící úspěchy z nejvyšších soutěží. V roce 2006 vybojovala Krystýna Štenclová na mistrovství ČR starších žákyň bronz, vloni si stejný kov z mistrovství ČR starších žáků přivezl Jakub Čermák.

Po dlouhé nemoci a pouze s týdenní přípravou dokázal Václav Pekárek získat sedmé místo na MČR dorostenců,“ uznale konstatuje Ing. Dašek a potvrzuje, že činnost klubu se zaměřuje na výchovu mládeže a přípravu pro vrcholné soutěže v judu a v jiu-jitsu.