Vedle tradičního boje o medaile půjde zároveň o kvalifikaci na olympijské hry 2012 do Londýna, kam postoupí osm nejlepších z každé váhy. Největší českou nadějí je 21letý stříbrný medailista z juniorského MS 2008 Zdeněk Chládek.

„Příprava byla dlouhá, jen ta finální trvala tři měsíce a musím říct, že jsem si opravdu prošel peklem,“ říká hvězda národního týmu a opora SKP Sever Ústí nad Labem ve váze do 64 kg.

Příprava se tedy povedla?
Určitě. Začali jsme kondičním soustředěním v Harrachově, vše vyvrcholilo mezinárodním kempem tady v Ústí nad Labem.

Čím jste si dlouhý dril zpestřil?
Připravoval jsem se i s fotbalovým týmem u nás v Krupce. Hrál jsem i přátelák a dokonce byl i v nominaci na mistrák. Nakonec jsem ale raději nenastoupil, abych se před šampionátem nezranil. V přípravě jsme například měli k dispozici i psychologa.

Čeká vás nejtěžší turnaj kariéry?
Tak jestli nejtěžší, to nevím. Samozřejmě bude záležet na losu, na štěstí. Každopádně se chci dostat do top osmičky, která zajišťuje olympijskou kvalifikaci.

Pak jsou ještě nominační turnaje…
Jeden je v Istanbulu, druhý ještě místo konání nemá. Všichni víme, jak to na takových turnajích chodí. Já udělám pro úspěch všechno už v Baku. Odvedu maximum.

Cítíte, že máte formu?
Vyhrál jsem Velkou cenu v Ústí, teď jsem byl ve finále v Maďarsku, v tréninku jsem se cítil výborně. Uvidíme, půjdu zápas od zápasu.

Nebojíte se exotického Baku?
Mně je tohle jedno… Nedávno jsem boxoval v Arménii a byl také ve finále.

Jste hlavní hvězdou týmu, jak to snášíte?
Snažím si tu roli nepřipouštět, ale není jednoduché ta očekávání naplnit. Čeká mě těžký turnaj.

Už jste byl na MS v Chicagu a Miláně, pomůže vám to?
Každá zkušenost je dobrá.