Oslavy postupu do druhé ligy po minulém kole byly předčasné. Ve čtvrtek rozhodla disciplinární komise svazu o vyloučení SKP Kolín ze soutěže včetně anulace všech výsledků družstva. Příčinou trestu bylo nedostavení se Kolína k utkání do Příbrami bez objektivních důvodů. V této chvíli to znamená, že Alfa Liberec, druhý celek tabulky divizní skupiny A, sice v podzimu v Kolíně prohrál, teď však zásluhou kontumace získává tři body. Teoreticky může ve zbývajících třech kolech náskok Balticflory vymazat. Jistý postup zajistí lídrovi z Teplic úspěch v zítřejším střetnutí s aktuálně devátým Rakovníkem, který oba vzájemné zápasy s Kolínem vyhrál a bodový zisk zůstal nedotčený.

Nového útočníka dosud neznají

S ohledem na kvalitu celku z Teplic je málo pravděpodobné, že by jej soupeř z Rakovníku přehrál. Nicméně – nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní, říká se v jedné z písní legendární dvojice V+W. Balticflora nesmí podcenit ani minutu zítřejšího zápasu. Spoléhat bude i na své fanoušky, pro které připravila další překvapení. Ve čtvrtek přicestoval do Teplic útočník běloruského mistra Viten Vitebsk, čtyřiadvacetiletý Andrej Djatlov. Tepličtí okamžitě požádali řídící svaz o povolení ke startu nové akvizice a získali ho. „Andreje moc neznám. Doporučili mi jej skouti. Nastoupí zítra a také v příštím předposledním 21. kole v Liberci proti Alfě. Pokud potvrdí informace o kvalitě, doplní kádr Balticflory pro příští sezónu,“ informuje Michal Žák, viceprezident vedoucího týmu tabulky z Teplic.

Atlantic Rakovník je nevyzpytatelný

Podle posledních zpráv by měla Balticflora zítra nastoupit v nejsilnějším složení. Otazníkem je, ve které čtveřici se objeví nováček Alexandr Djatlov a zda to bude od začátku zápasu či v jeho průběhu. Faktem je, že přichází do zcela neznámého prostředí a pouhé tři dny aklimatizace s žádají skutečného profesionála. Na Rakovník mají Tepličané poněkud smíšené vzpomínky. Zejména z prvního poločasu podzimního střetnutí v jeho hale. Oba týmy se potkaly v 9. kole a do přestávky odcházely za stavu 1:1. Konec byl příjemnější pro Severočechy. Nováček z Teplic přehrál zkušený celek výsledkem 6:2 třemi góly Saláka, trefami Barnata, Moška a Obrtlíka. Domácí byli v jistém smyslu favoritem.

Protože v uplynulém ročníku skončili na třetí příčce divizní soutěže. Atlantic, založený v roce 1997, má za sebou řadu úspěchů. V sezóně 2001/2002 vyhrál divizi a posunul se do druhé ligy. Málokdo čekal, že nový účastník soutěže se bude drát do ligy první. Nakonec skončil druhý. V následujících dvou ročních patřil do absolutní špičky. Nejprve vybojoval třetí, pak přes výborný průběh v závěru klopýtl a získal čtvrté místo. V dalším ročníku 2004/2005 doplatil na odchody opor a sestoupil do divize. Naposledy v minulém kole porazil doma FC Betis Kadaň 9:4. Na palubovkách soupeřů nepatří Rakovník k zrovna úspěšným týmům. Vyhrál pouze v Kolíně a ve Slaném s Brandýskem. O nevyzpytatelnosti Atlanticu však svědčí remíza v Příbrami 8:8 a několik zápasů venku, které prohrál jen nejtěsnějším rozdílem. Dosud nasbíral 26 bodů při brankovém poměru 112:107. Nejproduktivnějšími hráči družstva jsou obránce Miroslav Hájek s 24 góly (šesté místo v dlouhém seznamu kanonýrů, Tomáš Vodrážka se trefil do soupeřových sítí devatenáctkrát, Michal Vodrážka se zapsal jedenácti zásahy.