Svarog B obhajuje třetí místo z minulé sezony. Krajský přebor Ústecka však v sezoně 2019/2020 doznal několika změn. Velký pozitivem je zvýšení počtu týmů v soutěži. Místo dosavadních šesti jich je nyní osm. Systém tedy není čtyřkolový, jako tomu bylo v minulé sezoně, ale hraje se klasicky na dva vzájemné zápasy. Nejlepší čtyři týmy základní části také nově čeká play off.

Střelecky tým táhne opět jeho kapitán Jan Konečný, který ve čtyřech zápasech zaznamenal už devět gólů a čtyři asistence. „Jsem moc rád za to, jak se nám vstup do sezony povedl. Na rozdíl od minulého ročníku se nám daří i vysoko vyhrávat, a to je příjemná změna. Kluci dávají hodně branek. Je vidět, že už se ve futsale cítí být více než doma. Zdravě jim stouplo sebevědomí. Podíl na tom má také fakt, že hrajeme prakticky ve stejné sestavě jako loni. Už konečně začínáme hrát futsal. Určili jsme si taktiku, kterou až na pár chyb dodržujeme, a právě proto máme po čtyřech zápasech 12 bodů,“ myslí si „Kony“.

Béčko Svarogu čekají další zápasy v rychlém sledu po sobě. Ve středu od 21 hodin hraje v Ústí nad Labem s béčkem Rapidu, ve čtvrtek od 20 hodin hostí v Krupce teplickou squadru Morgen Commando.

Odehrané zápasy Svarogu B: 
1. kolo -21. 10.: Svarog FC 4:2 FC Killers Lovosice
2. kolo – 27.10.: Svarog FC 9:2 FC Atletico Chomutov B
3. kolo – 3.11.: FC Betis Kadaň B 1:8 Svarog FC
4. kolo – 10.11.: Svarog FC 7:4 FK Baník Meziboří

Martina Oliveriusová