Příjemné podzimní počasí a vidina získat poslední body do žebříčku přilákala na start kvalitní konkurenci jezdců České spořitelny MTB, Meridy, Kooperativy, Spinning MB a Factor bike team Teplice, celkem více jak 700 závodníků. Trať byla rozdělena do dvou okruhů po 25 kilometrech. Na jezdce čekalo několikeré prudké stoupání, sjezdy, technické úseky, průjezdy rozbahněnou částí trasy. Brzy po startu se pelotonu vzdálila sedmička jezdců, v níž byli všichni favorité včetně jezdců z FBT Teplice.
Vzornou spoluprací si vedoucí skupina vytvořila téměř dvouminutový náskok před hlavním polem. Ve stoupání před průjezdem do druhého okruhu nastoupil Václav Ježek ( manžel sestry Stanislava Hejduka) a jeho náskok zachytili pouze Tomáš Vokrouhlík a Kristián Hynek. Tato trojice pokračovala až do cíle, kde ve spurtu zvítězil Ježek. Z druhé skupiny se podařilo odjet Stanislavu Hejdukovi a Robertu Novotnému. Klubová spolupráce jim vytvořila dostatečný časový náskok před pronásledovali a do cíle přijeli za prvou trojicí. Tento závod byl vypsán jako závod klubových týmů. S velkým náskokem zvítězila trojice jezdců z Factor bike team Teplice. Trojice jezdců FBT Teplice dokázala, že již po krátké době působnosti patří mezi absolutní špičku týmů, zaměřující se na závody na horských kolech.
Výsledky: 1. V. Ježek (Spinning MB – Alpine Pro), 2. K. Hynek (Česká spořitelna MTB), 3. T. Vokrouhlík, 4. R. Novotný, 5. St. Hejduk ( všichni Factor bike team Teplice).