Mladý sportovec posbíral několik cenných úspěchů a už v polovině sezony 2011 je jasné, že na rok se dvěma jedničkami na konci bude dlouho vzpomínat.
Minulý měsíc byl bohatý na závody. Ve švýcarském Winterthuru, kde se jely další díly juniorského mistrovství Evropy, byl Chalupný premiérově mezi elitou. Šesté místo vylepšil v rámci evropského podniku v anglickém Birminghamu, kde skončil dokonce na skvělém pátém místě. V průběžném pořadí MEJ/Elite je na luxusním 23. místě. Už o tomto víkendu čeká bílinského bikrosaře závěrečné závody ME v Holandsku. „Snad se mi tam bude dařit. Umístění v první dvacítce konečného pořadí by mi vůbec nevadilo,“ usmívá se Chalupný.

Skvělý červen potvrdil i na MČR Junior/Elite. Po třech závodech je na průběžné osmé pozici. „Jsem nadmíru spokojený. V zimě jsme tvrdě makali a ovoce nyní uzrává. Nicméně je před námi ještě hodně velký kus práce,“ říká Matějův trenér Zdeněk Chalupný mladší. Na spokojenosti přidal i titul juniorského mistra České republiky z Pardubic, který Chalupný získal díky skvělému finiši. „Je to super pocit, je to můj první domácí titul vůbec. V žákovských kategoriích mi několikrát utekl, o to je ten juniorský cennější,“ rozplýval se těsně po závodě Matěj. Radost udělal i předsedovi oddílu Zdeňku Chalupnému staršímu. „V oddíle působím od devadesátých let minulého století, což je už pěkná řádka let. Už jsem přestával věřit, že by se náš oddíl mohl pyšnit domácím titulem. Velké díky patří především našich partnerům, kteří nás finančně podporují. Bez nich by to nešlo.

V příštích dnech Chalupní vyrazí na zmiňované závěrečné závody seriálu ME do Holandska. Vrcholem sezony pro ně bude Mistrovství světa v dánské Kodani. Bílinský klub bude mít v zemi pohádkáře Andersena hned dva zástupce. Kromě Matěje Chalupného bude na mezinárodní scéně poprvé bojovat i Pavel Jindřich, a to v kategorii osmiletých.