V Brně startovala kompletní česká špička. O to víc potěšilo, jak se prosadila teprve šestnáctiletá Kateřiny Šilerové. Mladá atletka absolvovala v červnu v Olomouci republikový šampionát své kategorie; v běhu na 300 metrů překážek skončila v silné konkurenci na pátém místě. "Trať byla ale příliš krátká, Káťa už vyhlížela dospělácký šampionát, kde běžela klasických 400 metrů překážek. Velké vedro ji neumožnilo předvést osobní rekord. I tak zaběhla kvalitní čas 64,34, který ji katapultoval do velkého finále přímo před televizní obrazovkou. Závod si užila, i když skončila na osmém místě. Vzhledem k věku se však jedná o velký úspěch," říká trenér AK Bílina Jiří Nechvátal. 

Antonín Janetka na stejně dlouhé trati až tak úspěšný nebyl, v rozběhu skončil na nepostupovém devátém místě. "Vinou série zranění se v této sezoně spíše trápí a hledá.  Snad předvede kvalitní výkon v závěrečné části sezóny," věří Nechvátal. 

Velkého úspěchu dosáhl v Brně Hakim Saleh, odchovanec bílinské atletiky, který nyní obléká dres pražské Dukly. Saleh vybojoval v běhu na 800 metrů stříbrnou medaili v novém osobním rekordu. Čas 1:48,01 znamená sedmý historický čas šampionátu.

Bílinští atleti se nyní připravují na Benecku a poté zajedou do Plzně. Sérií soustředění se chtějí připravit na druhou část dráhové sezóny, která pro ně začne tradičním mítinkem – Bílinskou půlkou. Ta se uskuteční v sobotu 17. srpna.