V kategorii Kihon (techniky) do 16 let získal cenu rozhodčích za nejlepšího bojového ducha a nasazení Robert Kavaliery. V kategorii šiai 10-12 let brala cenu za nejlepšího bojového ducha Johana Ziegelheimová. V kategorii šiai 13-15 let měla Bílina dva zástupce; Antonín Bařtipán se přes velkou snahu a vyrovnaný výkon s turnajem rozloučil již v prvním kole, ale Jiřímu Ziegelheimovi se podařilo projít bez zaváhání až do finále, kde potvrdil svou formu jednoznačným vítězstvím nad domácím Maďarem Molnárem. V kategorii šiai junioři do 18 let získal cenu za nejlepšího bojového ducha Jan Neumann, který podlehl vítězce celého turnaje Japonce Mia Murakami ve čtvrtfinále.

Kravec Gym Teplice
Rváči z Teplic vybojovali tři výhry. Dominovali Khattib, Azimov a Tucci

Aleš Feistinger se v kategorii kyu probojoval do druhého kola, ale v kategorii dospělých tříčlenných týmů zabojoval a s týmem obsadili krásné třetí místo.

V kategorii tříčlenných týmů junioři tým ve složení Johana a Jiří Ziegelheimovi a Jan Neumann měl tým SanDóMon Bílina konkurenci v podobě třicítky dalších týmů. Přes nelehký los a těžké souboje při cestě KO systémem se jednotliví členové týmu vzájemně podrželi, když to bylo potřeba, každý plnil svou úlohu, jak nejlépe mohl a jejich semknutost a touha po vítězství byla zaslouženě korunována místem nejlepším.

„I přes momentálně menší členskou základnu je SanDóMon Bílina na mezinárodní scéně konkurenceschopný. Rádi zájemcům o bojové umění kendó ukážeme, jak cvičit. Pravidelné tréninky máme v pondělí a středu na ZŠ Aléská, a to vždy od 18.30,” informuje Jana Ziegelheimová. Dodává, že více informací najdou případní zájemci na facebookové stránce Kendó Bílina.