Sychravé počasí, neustálé mžení, které chvílemi přecházelo v drobný déšť, udělaly z trasy závodu blátivou cestu, ze sjezdů se staly klouzačky, na nichž jezdci obtížně udržovali stabilitu kola. Nejeden z nich přistál na zem a obalil se bahnem.
Délka okruhu měřila 2,6 km a závodníci podle kategorií na něm kroužili okruh za okruhem, v depu měnili kola, aby je mechanici do příštího průjezdu očistili od bláta natolik, aby všechen mechanismus na nich fungoval. Tepličtí jezdci z Top Ten Factor v těchto obtížných podmínkách dosáhli pěkných výsledků.
Kadetka Klára Kučerová projela cílem na třetí pozici jen s minimální ztrátou za vítěznou Labákovou z Dukly Praha. Lucie Müllerová (Top Ten Factor Teplice) dojela jako šestá. Jejich umístění v závodě neohrozilo jejich prvenství v hodnocení týmů.
V kategorii mužů obsadil Martin Bína (Top Ten Factor Teplice) páté místo. Prvenství si odvezl Ondřej Bambula (Cyklo Team Budvar Tábor). Jan Kubáč, který zkusil štěstí v mužské konkurenci, dojel na dvacátém šestém místě.
Martina Bínu jeho umístění kvalifikovalo do družstva české reprezentace na Světový pohár, na kterém se sejdou nejlepší světoví cyklokrosaři.
Závod se jede v belgickém Koksude. V době, kdy Bína bude jezdit v Belgii, ostatní jezdci Top Ten Factor Teplice budou startovat na závodech Českého poháru v Náměští na Hané.