V kategorii Super pro amateur league thai box znovu zářil talentovaný Jan Moncol. Rozšířil sérii svých předcházejících vítězství, když v hmotnostní kategorii do 62 kilogramů porazil Tomáše Brýnu. Před časovým limitem. Moncolův soupeř skončil v průběhu druhého kola pro zranění v obličeji po tvrdých úderech mladého Tepličana.

V bloku profesionálů se překvapivě objevil David Onufer. Zprávy hovořily o tom, že doléčuje zranění. „Původně jsme startovat nechtěli. David má velmi bolestivě poraněnou holeň. Nakonec jsme se rozhodli pyramidový turnaj absolvovat,“ říká k vystoupení svého svěřence trenér Radek Pastír a dodává, že cestu do finále měl právě David nejtěžší. Ve váze do 82 kilogramů nejprve vyřadil Slováka Tomáše Šenkýře. Těsně na body. „Byl to nejhezčí a také nejtěžší duel večera. Probíhal v plném času,“ sděluje kouč. Onuferovým semifinálovým protivníkem byl Lukáš Wolf, šampion v čínském boxu s velkými zkušenostmi. Ty představovalo 160 zápasů v ringu. Teplický borec jej poslal na podlahu pravým kontrem ve druhém kole a zvítězil k.o. Stál před branou finále. Odborníci označili souboj Wolf – Onufer za zápas z kategorie snů. „V první části byl Wolf mírně lepší. Ovšem Onufer potvrdil, že mu právem patří titul mistra světa WPKA, který v roce 2003 získal. Hala bouřila nadšením. Takové utkání by všemi deseti brali promotéři top gala večerů po celé Evropě. Včetně prestižní K–1 Europe jako vložený zápas,“ konstatovali znalci po skončení nádherné bitvy.

Ve finále čekal na Davida Onufera Petr Ondruš, thaiboxer klubu Hanuman Gym Praha. Teplického borce o pověstný vlásek porazil. Pokud by David měl větší čas na odpočinek, přes potíže se zraněnou holení patrně vyšel ze zápasu jako vítěz. „David se už nehrnul do tvrdých přestřelek. Byl dost rozbitý po těžké cestě dvěma předcházejícími střetnutími. Pražan Ondruš měl cestu do finále podstatně lehčí. Vyhrával svá utkání před časovým limitem, nemusel vydat tolik sil a vyhnul se zraněním. Můj svěřenec pro bolestivé potíže s holení musel vsadit především na box než na kopy. Nicméně s výsledky obou našich thajboxerů jsem velmi spokojen,“ netají příjemné pocity Radek Pastír, jehož bojovníky podporuje AGC Float Glass Czech.
Více informací o klubu i Souboji Titánů v Plzni lze najít na webu pod adresou www.rasantgym.cz