V čem byla příprava s miskou jiná, než je příprava se sportovci?
Je pravda, že byla specifická. Zaměřili jsme se především na snížení hmotnosti a celkové zpevnění těla. Tréninky probíhaly pouze s vlastní váhou těla.

Které sportovce máte pod palcem?
Připravuji futsalisty, fotbalisty, lyžaře a atlety. Nebráním se ale přípravě se zástupci dalších sportů.

Jaký je rozdíl v přípravě např. lyžaře a fotbalisty? A co naopak všechny sportovce spojuje?
U lyžaře je důležité se zaměřit na stabilitu těla, rozhýbání boků a celkové posílení nohou. U fotbalisty je to naopak, zaměřujeme se na rychlost, dynamiku a výbušnost. Všechny sportovce spojuje psychická a fyzická příprava.

Pomáháte mimo jiné i Martině Šimonové, medailistce z šampionátu para atletů. Je pro vás v něčem specifická práce s tělesně postiženým sportovcem?
S Martinou trénuji dvakrát týdně už druhým rokem. Příprava je specifická v oblasti rotace těla, při které používáme expanderní gumy a medicinbaly.

Jak jste její úspěch prožíval?
Byl jsem šťastný, protože je to má další úspěšná svěřenkyně.

Který úspěch vašeho svěřence vás v poslední době nejvíc potěšil?
V lednu to byl úspěch Marka Müllera, který je žákovským reprezentantem v alpském lyžování. V rámci dětské olympiády mládeže vyhrál na Klínovci. To byla paráda.

Sportovci mají své trenéry, jak ti se dívají na osobní individuální rozvoj? Čili když nějaký sportovec jde mimo rámec klubu do posilovny, nebojí se, že budou přetrénovaní?
Samozřejmě, že jsme v kontaktu s jednotlivými trenéry. Přípravu jednotlivců konzultujeme tak, aby tréninky byly vyvážené.

Nakolik jako fitness kouč dbáte u svých svěřenců na zdravý životní styl? Tolerujete neřesti jako je alkohol, nezdravá jídla, atd.?
V sezoně neřesti netoleruji, protože výkonnost zákonitě klesá. Naopak po sezoně je v určité míře toleruji.

Věnujete se jen práci osobního trenéra, nebo máte i jinou práci?
Jsem profesionální osobní trenér, nemám jinou práci.

Nelákalo by vás působit v nějakém klubu jako kondiční trenér? Být tím, čím je Václav Polák ve fotbalové Spartě či Tonda Čepek v Teplicích?
Od října jsem kondiční trenér Booca Juniors, což je futsalový tým, který bojuje o postup do druhé nejvyšší soutěže.

Pojďme k jedné zajímavosti. Jako jediný osobní trenér u nás nabízíte svým klientům 3D body scaner. Přibližte, o co se jedná…
Jedná se o zařízení, které naskenuje lidské tělo ze všech úhlů pohledu, včetně důležitých hodnot. Konkrétně se jedná o hmotnost, tělesný tuk, svaly, vodu v těle a obvod jednotlivých partií těla s přesností na milimetry. Velkou výhodou je také to, že výsledky má každý klient v aplikaci, která je zdarma. Díky němu můžu pracovat se svými klienty ještě efektivněji než v minulosti, můžu ke každému klientovi přistupovat individuálně dle jeho potřeb. Hodně pomohl zmiňované Báře Hodačové i Marku Müllerovi. 

Jak si představujete svou budoucnost?
Rád bych pokračoval v osobním trénování nejrůznějších klientů, ať už mají sedavé zaměstnání, jsou aktivními sportovci či chtějí zlepšit svou kondici a životní styl k lepšímu.

Který sport máte vy nejraději?
Já rád chodím běhat.