Bosňan, který žije v Rakousku, dostal od českého Vendy už v prvním kole co proto, po zbytek zápasu byl v ringu horší. Kondiční trenér FK Teplice a také člen zásahové jednotky PČR se tak mohl radovat z titulu jedné z mnoha profesionálních boxerských asociací. „Ta radost a následná oslava ale nebyla nijak bombastická, neměl jsem po utkání totiž moc sil," usmívá se šťastný vítěz.

Jak nevšední triumf vnímal? „V pátek bylo vážení, byl jsem skoro kilo pod váhou. V sobotu byl zápas, začalo se až v deset večer. K utkání jsem přistoupil co nejzodpovědněji, dodržoval jsem taktiku, kterou jsme si s trenérem Radkem Linkou stanovili. Během zápasu jsem se snažil držet střed ringu a soupeře co nejdále od těla. Celý duel jsem měl jasně navrch, v devátém kole se mi podařilo Causevice dostat na zem, ze které se už nezvedl," líčí Polák, jehož v hledišti povzbuzovala i přítelkyně Veronika, rodina a několik kamarádů.

„Celou dobu mi fandili, atmosféra byla skvělá. V hale bylo přes tisíc lidí, paráda! Všem bych jim chtěl moc poděkovat. A také sponzorům, díky nimž jsem se mohl na tak velký zápas kvalitně připravit. Jsou to zejména firmy DPP, LUPE KOV, Under Armour."

Polák si nyní může užívat zájem o svou osobu. „Těší mne. Točila se mnou Česká televize, dělám rozhovory do novin. Ale pro mě se život nezmění, vše bude při starém. Samozřejmě, že je to splnění snu, tak si to užívám. Ve skutečnosti tomu ještě nemůžu moc uvěřit."

Teplický boxer, kterého zastřešuje stáj Lukáše Konečného, čeká do roku obhajoba titulu. „S Lukášem bychom chtěli, aby se boxovalo tady někde u nás. Co se týče dalších plánů do budoucna, tak není zatím nic konkrétního, musíme si na to sednout," tvrdí Polák.