Jak vy sám jste s uplynulou sezónou spokojený?
Sezóna to byla v podstatě vydařená. Zimní příprava proběhla velmi dobře, bez sebemenšího zranění, a já si určil hlavní cíle na sezónu. Ne všechny se vydařily, ale celkově mě výsledky velmi povzbudily. Co se týče premiéry v evropské elitě, bylo to velmi tvrdé. Mé obavy bohužel nebyly zdaleka tak velké, jaká byla nakonec realita. Evropská špička, zejména Francie, Holandsko, Lotyšsko a další díky možnostem a podpoře tamních svazů, má veškeré předpoklady a možnosti ke kvalitnějším tréninkům a tudíž i k lepším výsledkům. Ani to mě ale neodradilo, ba naopak motivovalo dál na sobě pracovat a sbírat cenné zkušenosti z evropských podniků. Na české scéně vše probíhalo podle vytyčených plánů. Jako nováček v elitní kategorii se mi podařilo získat titul mistra sedmidílného Českomoravského poháru, stejně tak mistra Českého poháru. Největší pozornost jsem směřoval na červencové Mistrovství republiky v Uničově, kde jsem obsadil nepopulární čtvrtou příčku. Chuť jsem si spravil druhým místem na Mistrovství ČR v časovce, která bude nově vedle klasického závodu také součástí olympijského programu.

Zmínil jste olympiádu. Co vy a tento svátek sportu?
Je to samozřejmě můj velký cíl, je to pro mě obrovská motivace jít dál a i v těžkých konkurenčních podmínkách posouvat své hranice. Bohužel, kvalifikační kritéria jsou velmi přísná, a množství nominačních míst si vyjíždí jednotlivé národy v závislosti na počtu vyjetých bodů do rankingu. Nicméně ani to nemusí být překážkou. Věřím, že by se to mohlo podařit. Ovšem je třeba objíždět velké mezinárodní závody, jako ME a Světové poháry, kde je právě možnost sbírat ony body. Bohužel podpora cyklistického svazu se ubírá především na jiné cyklistické disciplíny, a tak je mnohdy nereálné se z materiálních důvodů těchto akcí zúčastnit. Navíc doba je zlá, sponzorů obecně všude ubývá, je to problém.

Jaká bude příprava na další sezonu?
Přípravné období již začalo, a to pod taktovkou nového kondičního trenéra Mgr. Martina Sýkory, se kterým jsem spolupracoval již v uplynulé sezóně. Především díky jeho práci jsem získal stříbro z časovky. Tato zimní příprava je v mnohém odlišná od té minulé a my věříme, že přinese ovoce a v podobě vyjetých bodů ze světových a evropských poháru, které ve finále mohou být vstupenkou na olympiádu v Riu. Doma bych těch určitě obhájit titul z Českomoravského poháru a minimálně bednu na MČR.