Na vyhlášení jste získal prestižní cenu čtenářů Deníku Sportovní hvězda a celkové jste obsadil druhé místo. Jaký byl ten loňský úspěšný rok zvašeho pohledu?
Ztěch cen mám velkou radost. Měl jsem úspěšný rok, až na to, že na mistrovství Evropě to nevyšlo. Tam jsem bohužel neměl ani trochu štěstí.

Na tom šampionátu jste sice prohrál sdomácím Rusem, nikdo další vás ale už nedokázal porazit…
To je paráda, ztoho mám opravdu radost. Doufám, že to bude pokračovat.

Mohl byste tak počtvrté vřadě vyhrát uznávanou Velkou cenuÚstí…
To je velká motivace. Doma vÚstí se navíc můžu ukázat před kamarádama. Moc se těším a doufám, že se probojuju aspoň do finále.

Jaký boxer bude představovat největší překážku vcestě za zlatem?
Nevím, kdo tam je. Neřeším to, je mi to jedno. Pokusím se porazit každého. Jestli chci být mezi nejlepšími boxery světa, tak mi musí být jedno, ským mám boxovat.

Pokud na Grand Prix uspějete, trumfnete boxera a nově itrenéra reprezentace Lukáše Konečného. Probíhá mezi vámi nějaké hecování?
(Smích) To moc neřešíme. Lukáš se mi snaží pomoct a toho sivážím.

Jak se změnily tréninky pod Konečným? Pociťujete nějaké zlepšení?
Tréninky sním jsou určitě lepší. Ale bohužel, jsou tam menší výkyvy, protože občas musí jet do Německa. Jinak je ta spolupráce super. Třeba když jsem se vracel na váhu 64kilogramů, tak mi Lukáš sehnal stravu speciálně pro mě. To mi pomůže udělat si váhu nejenom zvody a zesvalů.

Proč jste se rozhodl vrátit z „69“ zpět do nižší váhové kategorie?
Problém byl vtom, že jsem měl pořád 68kilo a v „69“ jsou většinou kluci, kteří shazují ze 73kilo. Já jsem měl nejvíc 69,5a to jsem se musel přejíst. Ten návrat je definitivní. Na Velké ceně to chci ozkoušet, protože necelý půlrok jsem tu váhuneměl.

Po Grand Prix následuje ME a hlavně MS, odkud nejlepších osm postoupí na olympiádu do Londýna…
Na ten světový šampionát se chci zaměřit. Bude tam narváno a nebude to jednoduché, ale udělám všechno pro to, abych postoupil.