„Vydal jsem vše, co ve mně bylo. Bohužel jsem prohrál na body. Ital byl velmi dobrý, ale byl to velmi bojovný zápas do posledního gongu. Chyběl jen kousíček,“ napsal po boji Chládek na Facebooku.

Zklamání ale může brzy vystřídat radost. Chládek má totiž stále šanci, že se bude z Baku vracet jako olympionik. Pokud by Mangiacapre postoupil do finále, „vytáhl“ by s sebou i stříbrného medailistu z juniorského světového šampionátu v roce 2008. Podle aktuálních informací z dějiště světového šampionátu v každé váhové kategorii postupuje do Londýna deset boxerů a Chládek věří, že díky Italovi bude mezi vyvolenými i on.

„Je to paradox, ale budu mu držet palce. Má na to, aby se dostal do finále,“ živí naději několikanásobný mistr republiky a člen ústeckého SKP Sever.
Kdyby Chládek neměl tolik štěstí, bude mít možnost zajistit si postup do Londýna ještě na dvou kvalifikačních turnajích. „Pokud by to nevyšlo, čeká mě kvalifikace v dubnu, která se bude konat v Turecku. Není konec, budu bojovat dál,“ slíbil nejlepší český amatérský boxer současnosti.

Český box měl pod pěti kruhy zastoupení naposledy před jedenácti lety v Sydney, kde vybojoval stříbrnou medaili Rudolf Kraj.