Další zářez do sbírky přidal teplický boxer Zdeněk Chládek. Česká amatérské jednička zbušila o půl hlavy vyššího rakouského šampiona Marcela Rumplera a pak v ringu vystřihla vítězné salto.

„Galavečer jsem si užil, atmosféra byla skvělá a těším se na další mezistátní utkání před pražským publikem,“ prohodil spokojeně odchovanec ústeckého boxu, který nově trénuje v Pražském rohovníku. „Od konce loňského roku se připravuji v Pražském rohovníku pod Michalem Soukupem a máme jasný cíl, kterým je nominace do olympijského Tokia 2020,“ oznámil Chládek, který tak opět zavrhl úvahy o přestupu k profesionálům.

Účastník olympiády v Londýně 2012 byl největší hvězdou mezinárodního klání mezi Českem a Rakouskem v Praze, které skončil remízou. Pro reprezentaci byl duel přípravou na nadcházející mistrovství Evropy v německém Hamburgu. „Galavečer byl součástí tréninkového plánu na vrchol sezony, kterým je mistrovství Evropy, z něhož se nejlepších osm boxerů nominuje na mistrovství světa. Teď odjíždíme na kvalitně obsazený mezinárodní turnaj v Bělehradu, proto jsem rád, že se nikdo nezranil. Všichni kluci bojovali a zápasy byly až na výjimky vyrovnané. Někteří naši boxeři narazili na opravdu kvalitní soupeře. Alespoň jsme zjistili, na čem musíme zapracovat,“ řekl pro web České boxerské asociace trenér Michal Soukup, který nově vede část reprezentačního družstva.

Víkendový galavečer v Praze uspořádal BC BigBoard Praha společně s Českou boxerskou asociací. „Mně se tato aktivita pražského celku líbí, tyto souboje by mohly navazovat na tradiční mezistátní utkání v Lucerně, která se zde konala v minulosti,“ nechal se slyšet prezident ČBA a šéf SKP Sever Ústí Svatopluk Žáček.

Vrcholným počinem nové aliance by měl být souboj výběru Evropy s Kubou na českém území. „Ve druhé polovině roku chceme v pražské Lucerně uspořádat galavečer výběru Evropy proti Kubě. Vytipováváme si nejlepší evropské boxery, abychom sestavili silný tým, který bude schopen konkurovat kubánskému baletu,“ oznámil šéf pražského klubu Ladislav Kutil.