Roudnický trucker Buggyry jasně ovládl i druhý podnik seriálu a dál se veze na vítězné vlně. Na druhou pozici se posunul jeho týmový parťák a aktuální lídr mistrovství Evropy Adam Lacko.

Vršecký v Šanghaji navázal na výkony z Pekingu a vyhrál jak sobotní kvalifikaci, tak i oba nedělní závody o body. Navýšil tak svůj náskok v čele šampionátu na 21 bodů.

„První závod byl pro mě docela jednoduchý. Startoval jsem z prvního místa, bylo to bez potíží až na nějaké předjíždění o kolo a dojel jsem si pro první místo,“ komentoval první jízdu obhájce titulu. „Druhý závod byl už trochu složitější, protože na startu někdo „zachrápal“ a já ho nemohl předjet, protože byly žluté vlajky a ostatní mi hrozně ujeli. V jednu chvíli jsem byl druhý, s velkou ztrátou, kterou jsem postupně stahoval až jsem se dostal na první místo a dojel si tak pro double. Děkuju týmu za přípravu auta a skvělý víkend,“ hodnotil šanghajskou misi Vršecký.

Druhý vyslanec týmu Buggyra Racing Lacko okopíroval své výsledky z Pekingu, když v prvním závodě dojel na druhém místě a ve druhém třetí. „Máme za sebou horkou neděli v Šanghaji. Myslím si, že to nedopadlo vůbec špatně. V hlavním závodě jsem dojel druhý a v handicapovém třetí, kdy jsem se musel probíjet zezadu, takže to bylo docela dobré,“ komentoval Lacko. „Start druhého závodu byl hodně zajímavý. Byla tam nějaká menší nehoda, ale pak se to rozjelo a začal jsem bojovat. David (Vršecký) šel hned přede mě, já jsem se snažil dojet co nejlépe, a nakonec z toho bylo třetí místo. V průběžném hodnocení jsem na druhém místě, takže jsem spokojený,“ řekl Lacko.

Premiéru v čínském truckovém šampionátu si v Šanghaji odbyla jediná žena na startovní listině Adrienn Vogelová. Maďarska v barvách týmu Buggyra Racing si na své konto připsala jedenácté místo. Druhý závod pak nedokončila.

Třídílný seriál vyvrcholí druhý zářijový víkend v čínském městě Ningbo.